Informacje, które ostatnio pojawiły się w mediach mocno zaniepokoiły sporą część społeczeństwa. Jak się okazuje, już od 1 kwietnia maja się zmienić zasady przyznawania zasiłku chorobowego. Nie wszyscy otrzymają zatem pomoc od państwa!

Polacy będą oburzeni!

Jak informuje portal Pikio, taką nowelizacje ustawy przygotowało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej już pod koniec stycznia tego roku. Okazuje się, że zmiany spowodują iż osoby, które przebywają na kwarantannie oraz izolacji będą pozbawione możliwości otrzymania zasiłku chorobowego.

- Zasiłek chorobowy przysługuje przez okres trwania niezdolności do pracy z powodu choroby lub niemożności wykonywania pracy z przyczyn określonych w art. 6 ust. 2 – brzmi obecny zapis ustawy dotyczącej świadczeń pieniężnych, która już niebawem ma zostać zmieniona.

Obecnie osoba, która przebywa na L4 otrzymuje zasiłek chorobowy, który równy jest 80% jej pensji. Już niebawem osoby, które znajdą się w takiej sytuacji prawdopodobnie zostaną bez środków do życia!

Ratujemy budżet, ale za jaką cenę?

Co więcej, za nieobecność w pracy pieniędzy nie otrzymają także wszyscy, którzy są kandydatami na dawców narządów, komórek i tkanek i podczas nieobecności w pracy poddają się badaniom wykonywanym w tym kierunku.

Nie da się ukryć, że celem tych cięć jest na pewno dążenie do ograniczenia wydatków na świadczenia zdrowotne, aby nieco uratować topniejący budżet państwa. Jednak jak wiemy, osoby, które będą pozbawione środków do życia podczas choroby, nie będą stosować się do zasad izolacji i przez to dalej będą roznosić wirusa. Czy to na pewno pożądana sytuacja?

Pobranie wymazu / YouTube: Klinika Reumatologii UMED Łódź
Pobranie wymazu / YouTube: Klinika Reumatologii UMED Łódź

Jak informował portal "Życie PL": NAJGORSZE DOPIERO PRZED NAMI? NIE JEST WYKLUCZONE, ŻE W NAJBLIŻSZYM CZASIE DOTRZE DO NAS TRZECIA FALA PANDEMII

Przypomnij sobie: ŻONA BYŁEGO PREZYDENTA USA ZASKOCZYŁA WSZYSTKICH TREŚCIĄ WPISU W INTERNECIE Z OKAZJI WALENTYNEK. CO NAPISAŁA MELANIA TRUMP? TO NIEPOKOJĄCY ZNAK

Portal "Życie PL" pisał również: KRZYSZTOF JACKOWSKI KOLEJNY RAZ OSTRZEGA POLAKÓW! WIZJA, KTÓRĄ PRZEDSTAWIŁ OSTATNIO NAPAWA NIEPOKOJEM. CO TAKIEGO ZOBACZYŁ JASNOWIDZ

Pisaliśmy również o: AGNIESZKA SUCHORA ZAMIEŚCIŁA WZRUSZAJĄCY WPIS W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH. ŻONA KRZYSZTOFA KOWALEWSKIEGO NIE MOŻE POGODZIĆ SIĘ ZE STRATĄ