Jak wynika z informacji, do których udało się dotrzeć dziennikarzom portalu "Wirtualna Polska", w tej chwili rząd rozważa powrót do części obostrzeń, które zostały poluzowane w piątek 12 lutego, warunkowo na okres 2 tygodni. Ponowne zamknięcie byłoby wynikiem nieodpowiedzialnego zachowania części obywateli naszego kraju.

Czeka nas ponowne zaostrzenie?

"WP" donosi, że za ponownym zamknięciem otwartych w ostatni piątek gałęzi gospodarki i działalności rekreacyjno-kulturalnej jest zwłaszcza minister zdrowia, Adam Niedzielski. Cały rząd bacznie przygląda się temu, co się dzieje od 12 lutego i jest o krok od podjęcia decyzji o ponownym zaostrzeniu. Powodem tego ma być nieodpowiedzialne zachowanie społeczeństwa.

Dowodem na brak owej odpowiedzialności miało być to, co w sotatni weekend można było zobaczyć na Krupówkach w Zakopanem. Na wielu nagraniach można dostrzec, jak łamane są wprowadzone zasady reżimu sanitarnego, które zakładają noszenie masecze i zachowanie dystansu społecznego.

Sytuacja epidemiczna w naszym kraju znów zaczyna budzić niepokój. We wtorek 16 lutego zanotowano 5178 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To o ponad tysiąc przypadków więcej niż w analogicznym okresie zeszłego tygodnia. Oznacza to, że trend dla tygodniowej stopy wzrostu jest dodatni, co ostatni raz miało miejsce w połowie listopada, choć mieliśmy również do czynienia z "anomalią poświąteczną".

Jak wynika z informacji przekazanych przez informatora "WP", rządzący obawiają się wystąpienia w naszym kraju trzeciej fali pandemii. Dlatego ani premier Mateusz Morawiecki, ani wicepremier Jarosław Kaczyński i wspomniany już minister zdrowia nie byli entuzjastami luzowania obostrzeń.

Warto zwrócić uwagę, że inne państwa w Europie i na świecie utrzymują dotychczas obowiązujące w nich obostrzenia, albo wprowadzają jeszcze głębszy lockdown. Na decyzje światowych rządów wpływa obawa przed rozprzestrzenianiem się nowych wariantów koronawirusa i zmniejszoną liczbą szczepionek na Covid-19.

Na odbywającej się w poniedziałek 15 lutego konferencji, premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że jeśli w naszym kraju dojdzie do wzrostu liczby zakażeń wirusem SARS-CoV-2, konieczne będzie wprowadzenie nowych restrykcji.

Myślicie, że w najbliższych dniach należy spodziewać się zaostrzenia restrykcji?

To też może cię zainteresować: Polacy będą musieli zrezygnować z noszenia bawełnianych i chirurgicznych maseczek? Będzie przymus noszenia specjalistycznych masek? Jest projekt zmian

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Seniorzy będą mieli wielki problem? ZUS zapowiada totalne zmiany w sposobie wypłaty emerytur! Czy to koniec przekazów pieniężnych i gotówki do domu

O tym się mówi:Smutne wieści płyną z Telewizji Polskiej. Wybitny dziennikarz odszedł z tego świata. TVP pogrążyło się w żałobie