Jak informuje portal Pikio, cała sytuacja rozegrała się w ubiegłą sobotę, 13 marca w kościele w Borusowej, w województwie małopolskim. Było o krok od poważnej tragedii! Na miejscu natychmiast pojawiły się karetki, straż pożarna oraz policja!

Mogło skończyć się tragicznie!

W kościele parafialnym Podwyższenia Krzyża Świętego Parafii Borusowa kilka osób straciło przytomność. Wśród nich znalazł się proboszcz parafii oraz dwóch mężczyzn. Na szczęście w pobliżu znajdował się druh, który odśnieżał parking i zauważył niebezpieczną sytuację. Na miejsce wezwano służby, które stwierdziły, że doszło do zatrucia czadem! Sytuacja była bardzo poważna.

– Przyczyną zatrucia było zadymienie spowodowane przez piec na paliwo stałe, znajdujący się w kotłowni kościoła – przekazała Polskiej Agencji Prasowej Daniela Misiaszka – rzeczniczka straży pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Pomoc nadeszła w porę!

Trzy osoby, które straciły przytomność zostały przewiezione do szpitala. Natomiast na miejscu pomocy udzielono jeszcze czterem innym osobom, które pomagały podczas ewakuacji.

Na szczęście sytuacja została w porę opanowana i żadnej z osób nie zagraża na ten moment niebezpieczeństwo. Wszystko dzięki sprawnej akcji strażaków, którzy ryzykowali życie, aby ocalić podtrute czadem osoby. Pierwsi strażacy wbiegli bowiem do kościoła bez odpowiedniego sprzętu i wynieśli poszkodowanych z kotłowni, następnie kolejni strażacy przetransportowali mężczyzn z kościoła na zewnątrz i rozpoczęłi czynności ratunkowe.

Na ten moment wiadomo, że przyczyną zatrucia był tlenek węgla, który ulotnił się z kotłowni znajdującej się w kościele. Śledczy będą jednak dokładnie badać sprawę i wyjaśniać okoliczności zdarzenia.

Jak informował portal "Życie PL": ODWAŻNY ŻART PRACOWNIKÓW AMBASADY WIELKIEJ BRYTANII W POLSCE. CZY PREZYDENT ANDRZEJ DUDA WYCIĄGNIE KONSEKWENCJE

Przypomnij sobie: NIESAMOWITA SYTUACJA MIAŁA MIEJSCE W JEDNYM Z REGIONÓW POLSKI. ROLNIK ZROBIŁ CO TYLKO MÓGŁ, ABY POMÓC RATOWNIKOM MEDYCZNYM DOTRZEĆ DO PACJENTA

Portal "Życie PL" pisał również: OGROMNE ZAMIESZANIE NA PROFILU ADAMA MAŁYSZA! INTERNAUCI NIE PRZEBIERALI W SŁOWACH. TO PO PROSTU NIEDOPUSZCZALNE

O tym mówi się w Polsce: WIELKA RADOŚĆ W BRYTYJSKIEJ RODZINIE KRÓLEWSKIEJ! TO JUŻ PEWNE! MEGHAN MARKLE I KSIĄŻĘ HARRY OCZEKUJĄ DRUGIEGO DZIECKA