Zarówno panująca epidemia koronawirusa, jak i niemal dwutygniowe protesty kobiet wywołane wyrokiem Trubunału Konstytucyjnego, sprawiaja, że obywatele znajdują się w trudnej sytuacji. „Wiadomości” TVP alarmują, że decyzja TK i tysiące ludzi na ulicach są końcem dla 500 plus i trzynastek dla emerytów.

Obecnie w Polsce panuje druga fala pandemii. Mimo to, na ulicach w całym kraju gromadzą się ludzie, którzy wyrażają swój sprzeciw wobec ostatniej decyzji Trybunału Konstytucyjnego. TVP otwarcie nie popiera Strajku Kobiet, o czym widzowie mogli się po raz kolejny przekonać podczas wczorajszej audycji.

„Wiadomości” TVP alarmują, że decyzja TK i tysiące ludzi na ulicach są końcem dla 500 plus i trzynastek dla emerytów

„Wiadomości”, screen Google

Protesty, które mają miejsce w Polsce, od samego początku są mocno krytykowane przez TVP. Na paskach w stacji niejednorazowo pojawiały się kontrowersyjne określenia dotyczące protestujących, np. „siewcy smierci”. Teraz „Wiadomości” TVP poinformowały, że przez masowe protesty rodziny mogą stracić 500 plus, a emeryci dodatkowe trzynaste emerytury.

„Wiadomości” jasno przekazały, że protesty spowodują gwałtowny wzrost liczby zakażeń koronawirusem, co doprowadzi nie tylko do kolejnych obostrzeń, ale także do ograniczenia programu 500 plus.

Im więcej zakażeń, tym bliżej jesteśmy decyzji o zamykaniu kolejnych branż, o czym powinni pamiętać politycy nawołujący do ulicznych protestów. [...] Wstrzymane inwestycje, mniejsze wpływy do kasy państwa mogą skutkować koniecznością ograniczenia programów socjalnych. Chodzi m.in. o programy Rodzina 500+, wyprawka szkolna, 13. i 14. emerytura dla seniorów i wiele innych – tłumaczył autor materiału Marcin Szypszak, którego cytuje „Super Express”.

Owo zastraszanie Polaków skomentowali internauci, których oburzyły słowa prezentera. W komentarzach pojawiały się m.in. słowa „kompletny odlot”, „zaczęli straszyć”, „pięknie potrafia to odwrócić na swoją korzyść”.

Jak informował portal „Życie.pl”: Wymowne słowa Anny Marii Wesołowskiej. Sędzia zabrała głos w ważnej sprawie

Przypomnij sobie: Kolejny rekord pobity, liczba nowych zakażonych stale rośnie, najwięcej przypadków znów na Mazowsze. Resort zdrowia z nowymi danymi

Portal „Życie.pl” pisał również: Krzysztof Jackowski miał porażającą wizję, to mają być ostatnie takie dni, trzeba się przygotować. Koniec swobody i spacerów? To jednak nie wszystko