Miejsce to znajduje się na cmentarzu parafialnym św. Michała Archanioła w Gdyni-Oksywiu.

Anna Przybylska odeszła w 2014 roku, po długiej walce z rakiem trzustki. Jako aktorka zadebiutowała w wieku 16 lat, kiedy to znalazła się w finale konkursu dla przyszłych twarz wybiegu „Twarz Roku”, dzięki czemu podpisała kontrakt z agencją modelek. Pierwszą produkcją filmową, w której wzięła udział, była „Ciemna strona Wenus” (1998). Tam tez aktorka po raz pierwszy odsłoniła piersi. Jednak największą sławę przyniosła jej rola Marylki Baki w telenoweli „Złotopolscy”.

Aktorka zmagała się z poważną chorobą

Anna Przybylska, screen Google

Anna Przybylska przez dłuższy czas ukrywała, że jest poważnie chora. W 2013 roku w tajemnicy poddała się operacji usunięcia guza trzustki w jednej z gdańskich klinik. W tym czasie cierpiała już na depresję, która była pierwszym objawem nowotworu.

Myślę, że zrobiliśmy duży błąd, nie wysyłając jej do Chin. Nie mieliśmy pewności, nie było determinacji. Potem dostała chemię, trochę lepiej się poczuła. Potem żyła programem naukowym w Stanach. A czas uciekał. Myślę, że gdyby to miało się drugi raz w życiu przytrafić, to chyba bym zastawiła dom, samochody i pojechała, niech się dzieje, co chce. Bo w Szwajcarii to tak z automatu do niej podeszli, rokowania, statystyki, "decyzja należy do pani". Program amerykański też okazał się nie taki cudowny, jak się wydawało – komentowała po jakimś czasie Agnieszka Kubera, siotra Przybylskiej, którą cytuje „Super Express”.

Anna Przybylska odeszła w swoim domu w Gdyni-Orłowie i spoczęła obok swojego ojaca na cmentarzu parafialnym św. Michała Archanioła.

W ramach cyklu „Niezapomnieni” dziennikarze „Super Expressu” udali się na miejsce ostatniego spoczynku Anny Przybylskiej. Aktorka została pochowana obok swojego ojca, Bogdana Przybylskiego. Na miejscu ich ostatniego spoczynku palą się znicze oraz widnieją świeże kwiaty – białe chryzantemy – co świadczy o tym, że Anna Przybylska nie została zapomniana i pozostaje w pamięci wielu osób.

Miejsce ostatniego spoczynku Anny Przybylskiej, „Niezapomnieni”, screen „Super Express”

Miejsce ostatniego spoczynku Anny Przybylskiej, „Niezapomnieni”, screen „Super Express”

Miejsce ostatniego spoczynku Anny Przybylskiej, „Niezapomnieni”, screen „Super Express”

Jak informował portal „Życie.pl”: Odszedł twórca "M jak miłość", "Barw szczęścia" i "Na dobre i na złe". Krzysztof Rogala ekranizował uwielbiane polskie produkcji

Przypomnij sobie: Odeszła polska utalentowana gwiazda. W jej hold mąż opublikował szczere nagranie

Portal „Życie.pl” pisał również: Thomas Markle próbuje namówić córkę do spotkania. Dlaczego Meghan nie chce widzieć swojego ojca