Stało się wiadomo, że z powodu z epidemii koronawirusa, przekroczymy jego granicę tylko pod jednym warunkiem. Jeżeli go nie spełnimy, pozwolenie zostanie nam przydzielone tylko w wyjątkowej sytuacji.

W poniedziałek 31 sierpnia, jeden z krajów postanowiło wprowadzić bardzo ważne obostrzenie, które będzie dotyczyło obywatele krajów Grupy Wyszehradzkiej, w tym Polaków.

pixabay.com

Obostrzenia dla obywateli Polski zaczną się z jesienią

Obostrzenia dla Polaków, jakie zostały wprowadzone na Węgrzech, realizowały się już dziś , we wtorek 1 września. W poniedziałek zostało wydane pilne oświadczenie w stosunku obywateli państw Grupy Wyszehradzkiej, którzy zaplanowali wjechać na teren Węgrów.

A visegrádi országok kifejezetten sikeresen - és egymással szoros együttműködésben - védekeztek a koronavírus első...

Posted by Szijjártó Péter on Monday, August 31, 2020

– Obywatele krajów Grupy Wyszehradzkiej, w tym Polski, będą mogli wjeżdżać na Węgry po 1 września pod warunkiem przedstawienia negatywnego testu na koronawirusa – podał wiadomości w poniedziałek 31 sierpnia na Facebooku szef dyplomacji węgierskiej Peter Szijjarto. Testu ma być maksymalnie pięć dni.

Okazało się, w innym przypadku przekroczymy granicę Węgier tylko w wyjątkowych sytuacjach, które zostały ściśle określone.

pixabay.com

Węgry wprowadzają obostrzenia

Razem z wprowadzeniem kolejnych obostrzeń przez Węgry, granice kraju przekroczą tylko obcokrajowce, którzy przemieszczają się między krajami z powodu spraw biznesowych między firmą macierzystą i filią, konwój wojskowy lub humanitarny oraz wjazd obywateli państw sąsiednich w pasie 30 km od granicy najwyżej na 24 godziny.

Również policja będzie mogła zezwolić na wjazd do państwa, jeżeli potwierdzonym celem naszej wizyty jest postępowanie sądowe, zabieg medyczny, studia czy udział w ślubie lub pogrzebie, a także międzynarodowych wydarzeniach sportowych lub kulturalnych.
– Czesi, Polacy i Słowacy, którzy wcześniej zarezerwowali nocleg na Węgrzech, mogą przyjechać do nas z negatywnym testem, nie starszym niż pięć dni – poinformował szef dyplomacji węgierskiej.