Ksiądz pilnie zaapelował dla każdej osoby w kościele.. W trakcie nabożeństwa pierwsi dowiedzieli się o apelu parafianie.

Koronawirus w kościele

U jednej osóby, posługującej w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach Zakażenie znaleziono koronawirus. Wczoraj w trakcie nabożeństwa o apelu mogli się dowiedzieć wierni.

W związku z wykryciem u osoby posługującej w naszej Bazylice zakażenia koronawirusem wierni, którzy uczestniczyli 24 i 25 sierpnia we Mszy świętej o godz. 12:00 i zauważą u siebie niepokojące objawy, proszeni są o skorzystanie z teleporady i skontaktowanie się z właściwą co do miejsca zamieszkania stacją sanitarno-epidemiologiczną - podano w ogłoszeniach duszpasterskich.

pixabay.com

Bazylika w krakowskich Łagiewnikach jest natychmiast dezynfekowana. Ksiądz w trakcie nabożeństwa w niedziele ogłosił, że w czasie wszystkich nadchodzących mszy, uczestniczyć będą wyłącznie osoby zdrowe, które nie kontaktowały z zakażoną osobą.

Ksiądz pilnie apelował

Ksiądz z parafii ogłosił również do wiernych, całkiem odpowiedzialnie zachowywali reżim sanitarny na lokalizacji Łagiewnik. Z powodu takiej sytuacji do odwołania zamknięła się Poradnia Miłosierdzia, Dom Duszpasterski oraz restauracje.

pixabay.com

- Jednocześnie w związku ze wzrostem zachorowań na koronawirusa w Krakowie bardzo prosimy wszystkich uczestników mszy świętych i nabożeństw o bezwzględne przestrzeganie obowiązujących norm sanitarnych: zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekowanie dłoni przy wejściu i zachowanie odpowiedniego dystansu. Podchodząc do konfesjonału, należy najpierw dokonać dezynfekcji - zaznaczono w apelu do wiernych.

Jak informował portal "Życie PL": Od dwóch lat jest przykuta do wózka. Hanna Lis martwi się o stanu zdrowia mamy

Przypomnij sobie: Drób może zagrażać zdrowiu. Wykryto obecność niebezpiecznej bakterii

Portal "Wiesz" pisał również: Ministerstwo edukacji wprowadzi bezpłatne szczepienia do szkół? Nie będą one jednak skierowane do dzieci