Obostrzenia i restrykcje stały się głównymi kwestiami poruszanymi przez Polaków w ostatnich miesiącach. Niestety, mimo nadziei, okazuje się, że epidemia koronawirusa nie odpuszcza i niemal nieustannie dowiadujemy się o kolejnych rekordach przypadków zakażeń. Właśnie dlatego polskie władze zdecydowały się wprowadzić trójstopniową – a zasadniczo już czterostopniową - skalę zagrożenia w różnych miejscach Polski w postaci stref zielonych, żółtych, czerwonych, a teraz również niebieskich (to powiaty i miasta, które są na skraju wejścia do strefy żółtej).

Niemal wszyscy obawiają się ponownego lockdownu, stąd Ministerstwo Zdrowia chce opanować lokalne ogniska terytorialnie, wprowadzając miejscową kwarantannę. Co jednak z noszeniem maseczek, gdy nadejdzie jesień?

Polacy obawiają się powrotu do zasłaniania nosa i ust w całym kraju w przestrzeni publicznej jesienią! Co na to GIS?

Na temat scenariusza, którego obawia się ogromna większość Polaków postanowił wypowiedzieć się w rozmowie z Wirtualną Polską i programu „Newsroom” prezes Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Jarosław Pinkas. Obostrzenia według ekspertów wyglądają nieco inaczej niż dla laików i choć – jak zapewnia Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera – nie dojdzie do zamknięcia gospodarki takiego, jak wiosną to sytuacja jest wciąż poważna.

– Musimy być w przestrzeni publicznej tak racjonalni, jak wiosną - stwierdził Główny Inspektor Sanitarny.

Przekonywał jednak, że zostaną one wprowadzone tylko, jeśli sytuacja zacznie się wymykać spod kontroli służb. GIS nie chce wprowadzać nowych obostrzeń.

– Mam jednak nadzieję, że do takiej sytuacji nie dojdzie. [...] Co czwartek będziemy spotykać się w resorcie zdrowia i podejmować ewentualne decyzje co do kolejnych ruchów – powiedział wprost Jarosław Pinkas, cytowany przez Biznes Info, dodając, że obecnie nie ma planów przywrócenia maseczek w przestrzeni publicznej.

Jak informował portal "Życie PL": KLUCZOWE ZMIANY DLA KIEROWCÓW WESZŁY W ŻYCIE, TRZEBA MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI. PREZYDENT ANDRZEJ DUDA PODPISAŁ NOWELIZACJĘ USTAWY

Przypomnij sobie: JAK EPIDEMIA WPŁYNĘŁA NA WZROST BEZROBOCIA? KONKRETNE DANE PODAJE MINISTER RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ, GRUPA BEZROBOTNYCH SIĘ POWIĘKSZYŁA

Portal "Życie PL" pisał również: NIESAMOWITY SKARB ODKRYTO W WIELKIEJ KOPALNI. WEDŁUG SZACUNKÓW MOŻE BYĆ WART AŻ 70 MILIONÓW ZŁOTYCH, TO PRAWDZIWY GIGANT