Decyzja wnuka była dla księcia prawdziwym zaskoczeniem. Cała ta sytuacja bardzo go zdenerwowała.

Niewątpliwie, o odejściu księcia Garry'ego i Meghan Markle z rodziny królewskiej mówili wszyscy. Dla wielu osób na całym świecie decyzja ta była prawdziwym szokiem. Podobnie jak i dla członków rodziny królewskiej. Jak informuje „Dailymail.com”, książę Filip był „przerażony i głęboko zdenerwowany”.

książę Filip i Elżbieta II, screen Google

Książę Filip odwrócił się od wnuka

Przypomnijmy, że książę Filip zdecydował się porzucić swoją karierę morską, żeby wesprzeć swoją żonę Elżbietę II, która w roku 1952 wstępowała na tron. Mężczyzna zrobił dużo dla monarchii. Dlatego nie mógł pojąć, dlaczego jego wnuk, książę Harry, chce odejść z rodziny królewskiej. Na dodatek, książę Filip, który darzył Meghan Markle sympatią, porównał ją do Wallis Simpson, przez którą to Edward VIII abdykował w 1937 roku.

Autorka biografii Williama i Harry'ego, Katie Nicholl, mówiła na ten temat w rozmowie z „Banity Fair”:

Zachowanie jego wnuka jest mu całkowicie obce, więc ich relacje nie są teraz naturalne.

książę Filip i Elżbieta II, screen Google

Autorka dodała, że książę Filip nie miał pojęcia, jak powinien zareagować na decyzję Harry'ego, był „głębko zdenerwowany”. Nie spodobał mu się, a wręcz oburzył, sposób, w jaki Harry i Meghan ogłosili swoją decyzję.

książę Harry i Meghan Markle, screen Google

Jak informował portal „Życie.pl”: Radosław Majdan opowiedział o przebiegu choroby. Jak obecnie czuje się mężczyzna

Przypomnij sobie: Barbara Kurdej-Szatan podzieliła się zdjęciem twarzy małego synka. Internauci zaobserwowali podobieństwo do taty

Portal „Życie.pl” pisał również: Alicja Bachleda-Curuś sama zrobiła sobie strzyżenie. Fani cieszą się z jej nowej fryzury