Jak podaje portal "Super Express", Adam Małysz jest jednym z najbardziej znanych i lubianych sportowców w naszym kraju. "Orzeł z Wisły" przez lata osiągał spektakularne sukcesy, dając rodakom powody do dumy. Po przejściu na sportową emeryturę skoczek został działaczem sportowym, przekonując się, że nie jest to łatwy kawałek chleba. Małysz opowiedział o zawodniczkach i jego kontaktach z nimi. Po jego słowach zawrzało!

Adam Małysz o kobietach w skokach

Adam Małysz nie ukrywa braku zadowolenia z ostatnich wydarzeń w skokach narciarskich kobiet. Już od jakiegoś czasu mówi o tym, że dogadanie się z paniami nie jest dla niego zadaniem łatwym. W wywiadzie udzielonym portalowi "Ski Jumpig" zdradził smutną prawdę o swojej współpracy ze skoczkinami.

Po konkursie w Oberstdorfie Adam Małysz chciał się z polskimi reprezentantkami podzielić swoimi spostrzeżeniami i udzielić kilku rad. "Orzeł z Wisły" powiedział wówczas, że paniom jest niezmiernie trudno cokolwiek wyjaśnić, bo od razu ulegają emocjom. "No one płaczą cały czas" - stwierdził Małysz, dodając, że płacz pojawia się zarówno jak jest dobrze i jak jest źle.

O poprawie sytuacji w skokach narciarskich pań Adam Małysz postanowił porozmawiać z ich trenerem, Łukaszem Kruczkiem. Mistrz z Wisły miał nadzieję, że Kruczek, jako stanowczy trener będzie umiał postawić reprezentację pań na nogi i zaczną osiągać sukcesy. "Nie wiem czemu się tak dzieje, że nie możemy się przebić" - dodał Małysz.

Nieco później Adam Małysz przyznał, że po mistrzostwach w Oberstdorfie dał się nieco ponieść emocjom. Odbył kolejną rozmowę z trenerem, a także z całą drużyną żeńską. Teraz były skoczek jest nieco większym optymistą, po tym, jak na spotkaniu z kadrą pań skoczkinie zadeklarowały, że wykonają pracę nie na 100 ale na 200 procent.

A wy, jak oceniacie występy naszych pań na skoczniach narciarskich?

To też może cię zainteresować: Syn Lecha Wałęsy zdradził, jak naprawdę wyglądają relacje jego rodziców. Co dzieje się za zamkniętymi drzwiami domu Wałęsów

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zapadł wyrok w sprawie jazdy Kamila Durczoka "na podwójnym gazie". Ujawniono nowe szczegóły. Dziennikarz był mocno zaskoczony decyzją sądu

O tym się mówi: Na jaw wyszła prawda o ślubie księcia Harry'ego i Meghan Markle. Wyjawił ją arcybiskup Justin Welby