Ostatnie dni były dla polskich skoczków czasem ogromnych emocji - miały bowiem miejsce mistrzostwa świata w Oberstdorfie. Kiedy już jednak zawody dobiegły końca, emocje zupełnie sięgnęły zenitu! Co było powodem entuzjastycznych okrzyków sportowców?

Historyczny moment w historii polskiego sportu

Tej nocy w Oberstdorfie prawdopodobnie nie spał nikt. Wszystko za sprawą szaleńczych okrzyków radości, jakie wydobywały się z polskich skoczków! Nie ma jednak powodów do zdziwienia - sportowcy podczas mistrzostw świata dobrze zapracowali sobie na to, by móc się teraz wykrzyczeć. Jak im poszło?

Zdecydowanie największe emocje podczas tegorocznych mistrzostw zapewnił Polakom Piotr Żyła, któremu podczas indywidualnych skoków udało się wygrać złoty medal! Kibice, jak i koledzy po fachu nie szczędzą mu pochwał z tego tytułu, a sam Piotr jest z siebie niezwykle dumny. Dołączył tym samym do niezwykle wąskiego grona polskich zdobywców złotych medali.

Żyła przygryza złoty medal (fot. screen/YouTube)
Żyła przygryza złoty medal (fot. screen/YouTube)

Od dna odbił się również Kamil Stoch, któremu - pomimo widocznego ostatnio spadku formy - także udało się niezwykle dobrze skoczyć. W wyniku tego Polakom udało się zdobyć wysokie trzecie miejsce i stanąć na podium.

"W końcu chyba zrobiłem to, co trzeba było. Coś zaskoczyło i mogłem się tylko cieszyć w powietrzu i celebrować każdą sekundę w locie. Dobrze jest się śmiać i na górze, i na dole" - mówił Stoch po mistrzostwach.

Nie ma więc wątpliwości, że obydwaj panowie mieli nie lada powody do świętowania. Swojej radości dali upust udzielając wywiadu dla TVP, w którym wprost... zdzierali sobie gardła od krzyku. Nie omieszkali również pochwalić swojego trenera, Michała "Dodo" Doleżala, w którym to widzą powód swojego sukcesu.

"Kto jest debeściak?! Dodo jest debeściak" - krzyczał do mikrofonu Żyła, a Stoch mu wtórował.

O tym, co działo się do powrocie skoczków do hotelu, możemy tylko domniemywać!

Zobacz także: Córkę byłego prezydenta łączy z ukochanym niezwykła więź. Jak Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach opowiadają o swoim związku

Może cię zainteresować: "Bogaty dom - biedny dom". Dwie rodziny na pięć dni zamieniają się domami. Uczestniczka zdradziła, co ją spotkało podczas programu

Pisaliśmy również o: Zdjęcie prawnuka królowej Elżbiety obiegło sieć. Syn Harry'ego i Meghan zmienił się nie do poznania. Jak wygląda teraz Archie