Jak doskonale wiemy, już niebawem większość z nas będzie zobowiązana do wymiany dekoderów, które będą już nieprzydatne. Wszystko to przez zmianę standardu, w którym nadawana będzie cyfrowa telewizja naziemna.

Pomoc mocno się przyda?

Jak podaje portal Wirtualna Polska, niebawem Sejm będzie obradował nad ustawą, która zakłada, że każdy z Polaków, który złoży stosowny wniosek, otrzyma od rządu bon o wartości 100 złotych.

Co więcej, okazuje się, że wielu polityków popiera pomysł, aby bon można było wykorzystać także na zakup nowego telewizora!

Czy Polacy skorzystają z pomocy rządu?

- Zaproponujemy poprawki, których celem będzie modyfikacja tego projektu w taką stronę, aby uwzględniał on też możliwość sfinansowania w ramach tego programu wymiany telewizora. Na model, który będzie odbierał naziemną telewizję cyfrową w nowym standardzie – zaznaczył Janusz Cieszyński.

Krajowy Instytut Mediów zaznacza, że w naszym kraju aż 2,37 miliona gospodarstw na ten moment nie jest w stanie odbierać naziemnej telewizji cyfrowej. Wszystkie te rodziny powinny wymienić odbiorniki telewizyjne lub też dokupić odpowiedni dekoder. Jak jednak wiadomo, nie wszystkich jest na to stać. Czy rządowa pomoc ułatwi rozwiązanie tego problemu?