Jak przekazał portal Money, w styczniu tego roku inflacja zatrzymała się na poziomie 9,2%, co oznacza wynik nieco mniejszy, niż przewidywali analitycy finansowi. Specjaliści pracujący między innymi w banku PKO BP zakładali, że początek 2022 roku przyniesie nam wskaźnik inflacji kształtujący się na poziomie 10%.

Inflacja dalej szaleje i rujnuje domowe budżety Polaków!

Warto także zaznaczyć, że jeśli wziąć pod uwagę porównanie inflacji w stosunku do ubiegłego miesiąca to wskaźnik ten wyniósł aż 1,9% i niestety, jest to najwyższy wskaźnik, z jakim mieliśmy do czynienia od 1998 roku!

Główny Urząd Statystyczny zaznacza, że inflacja dość mocno uderzyła w ceny żywności. Produkty spożywcze podrożały bowiem o 9,4%, porównując rok do roku i aż 2,6% jeśli weźmiemy pod uwagę różnicę na przestrzeni miesiąca.

Czy faktycznie mamy powody do radości?

Wzrosty także koszty utrzymania mieszkania. Tutaj odnotowano wzrost o 18,2% jeśli chodzi o ceny energii. W grudniu podwyżki energii kształtowały się natomiast na poziomie 14,3%, w porównaniu do listopada.

Okazuje się, że analitycy Pekao SA mają dla nas dobre wieści. Obecny wskaźnik inflacji to „pierwsze od czerwca zaskoczenie na minus”. Czy to oznacza, że faktycznie Polacy mają powody do radości?

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIEPL”: WIELKA STRATA DLA MILIONÓW POLAKÓW. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS LEGENDARNEGO AKTORA. WYBITNĄ POSTAĆ POLSKIEJ KULTURY OPŁAKUJĄ JEGO WIELBICIELE. MIAŁ 90 LAT