Dziś w mediach pojawiła się bardzo smutna wiadomość. Nie ma już z nami znanego muzyka, członka grupy The Five Satins – Freda Parrisa.

To ogromna strata dla międzynarodowej sceny muzycznej!

Znany i utalentowany wokalista grupy The Five Satins odszedł z powodu choroby. W chwili śmierci mężczyzna miał 85 lat. Jego śmierć to bez wątpienia ogromna strata dla międzynarodowej sceny muzycznej.

– Rodzina The Five Satins jest zdruzgotana tą stratą, ale docenia możliwość dzielenia się muzyką Freda z tysiącami fanów i przyjaciół – brzmi komunikat, który został zamieszczony na profilu grupy The Five Satins.

Wiele osób nie może pogodzić się ze śmiercią mężczyzny

Fred Parris był nie tylko głównym wokalistą grupy The Five Satins, ale także założycielem zespołu, który powstał w 1954 roku. Jednym z najpopularniejszych utworów grupy jest piosenka „In the Still of the Night”, która na platformie YouTube ma miliony wyświetleń.

Wspomniany utwór grupy jest uznawany za klasyk gatunku doo-woop. „In the Still of the Night” doczekał się kilku coverów i był wykonywany między innymi przez Debbie Gibsona, czy Boyz II Men. Wedlug magazynu „Rolling Stone” utwór ten jest jednym z 500 najlepszych utworów w historii muzyki. Utwór został także wykorzystany w kilku filmach, w tym między innymi w "Dirty Dancing".