Portal Interia przekazał dziś bardzo smutną wiadomość. Nie ma już z nami słynnego i niezwykle utalentowanego muzyka. Odszedł Kazimierz Pabiasz. W dniu śmierci miał 65 lat.

Niezwykle utalentowany muzyk

Muzyk rozpoczął swoją karierę w latach siedemdziesiątych, kiedy to zaczął koncertować wraz z grupą Blues jak Cobra. Razem z zespołem wydał płyty „Blues jak Cobra”, „Pociąg złoty”, „Za głosem bluesa idź”, a także „Tryptyk Opolski”.

Co więcej, Kazimierz Pabiasz postanowił wznowić działalność grupy „Breakout”. Jej założycielem był oczywiście ojciec polskiego blues rocka – Tadeusz Nalepa, który odszedł w 2007 roku. Kazimierz Pabiasz reaktywował wspomniany zespół w roku 2013.

Radny miasta, z którego pochodził Kazimierz Pabiasz, wspomina artystę

Na samym początku grupa wznowiła swoją działalność jako „ExBreakout”, a niedługo potem postanowiono zmienić nazwę na „Old Breakout”. Co więcej, sam Kazimierz Pabiasz wydawał jako „theBreakout” oraz „Breakout Night”.

Znanego muzyka wspomniał na swoim profilu na Facebooku radny miasta Kędzierzyn – Koźle – Michał Nowak.

- Chyba każdy kojarzył go z koncertów Pod Papugami i w wielu innych miejscach miasta. Lubił wpadać do pubu Pod Lwami. Na co dzień prowadził firmę zajmującą się utrzymaniem zieleni – napisał polityk.