Do mediów dotarła wczoraj bardzo przykra wiadomość. Nie ma już z nami Krystyny Melion, jednej z najbardziej cenionych dziennikarek i mistrzyń reportażu. Informację o śmierci dziennikarki przekazało Polskie Radio, z którym to Krystyna Melion była związana przez wiele lat.

Wielka strata!

Jak przypomina portal Super Express, Krystyna Melion podczas swojej pracy nieustannie dążyła do jak największej autentyczności dźwięku, a także głosu bohatera. Dużą część swojej kariery poświęciła reportażom na temat powstania warszawskiego. Można tutaj wymienić między innymi: „Budowałam barykadę”, „Zwyczajni, prości, nieogromni”, „Powrót z Hadesu” i wiele innych.

Krystyna Melion otrzymała także nagrodę festiwalu Premios Ondas za „Głębokie zanurzenie”. Nagroda ta trafiła w ręce reporterki w 1974 roku, a reportaż za który ją otrzymała opowiadał o Marku Petrusiewiczu – rekordziście świata w pływaniu.

Szczególne osiągnięcia reporterki

Co więcej, w 2015 roku Krystyna Melion otrzymała także Nagrodę Specjalną Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

- (Krystyna Meion była osobą – przyp. red), która swoją twórczością jak magnes z ogromną siłą przyciągała do Radia różne pokolenia młodych adeptów sztuki reportażu – pisano wówczas na stronie Polskiego Radia.

Kolejna nagroda, również za szczególne zaangażowanie w swoją pracę, rok później trafiła do rąk Katarzyny Melion podczas Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów. Nie da się ukryć, że śmierć reporterki to ogromna strata!