Dziś w mediach ukazała się bardzo smutna wiadomość. Jak podaje portal Radio Zet, wczoraj – 1 grudnia zmarł Alvin Lucier – jeden z najsłynniejszych kompozytorów muzyki awangardowej oraz eksperymentalnej.

Wielka strata dla całego świata muzyki!

Informację o śmierci wybitnego kompozytora potwierdziła jego córka – Amanda Lucier podczas rozmowy z dziennikarzami New York Times. Jak podała kobieta, muzyk odszedł w swoim domu w Middletown w Connecticut. W chwili śmierci miał 90 lat, a przyczyną zgonu były komplikacje, jakich doznał po upadku.

Alvin Lucier to jeden z najwybitniejszych kompozytorów, który specjalizował się w muzyce awangardowej. Podczas swojej kariery dokładnie studiował fizyczne właściwości dźwięku. Projektował także instalacje dźwiękowe, które miały za zadanie zgłębić percepcję słuchową oraz pozwalały doświadczać różnorodnych zjawisk akustycznych.

Niezwykły artysta z ogromną pasją!

W latach 1966-1976 muzyk był członkiem Sonic Arts Union, z którym odbył wiele koncertów na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Europy. Dodatkowo w latach 70 – tych rozpoczął pracę na Wesleyan University, gdzie był wykładowcą kompozycji. Na uniwersytecie pracował aż do swojej emerytury, na którą udał się w 2011 roku.