Czy Jarosław Kaczyński faktycznie odejdzie z rządu? Jak doskonale pamiętamy prezes Prawa i Sprawiedliwości poinformował o takich zamiarach w październiku tego roku podczas jednego z posiedzeń klubu parlamentarnego. Czy jednak zmienił swoje plany?

Jaką decyzję podejmie ostatecznie Jarosław Kaczyński?

Ostatnio gościem programu „Tłit” Wirtualnej Polski był Marek Suski – wiceszef partii Prawo i Sprawiedliwość. Podczas rozmowy poruszony został między innymi temat odejścia Jarosława Kaczyńskiego z rządu. Słowa polityka wskazują jednak na to, że na ten moment nie jest do końca wiadomo, czy faktycznie prezes PiS zdecyduje się na podjęcie kroków o jakich mówił do niedawna. Zmiana decyzji może być spowodowana między innymi obecną sytuacją na naszej wschodniej granicy.

Na ten moment nie jest wiadomo, co postanowi prezes Prawa i Sprawiedliwości

- No, teraz jest sytuacja taka, która wymaga rzeczywiście czujności, koordynacji tych działań. Tutaj jest nieoceniona rola prezesa Jarosława Kaczyńskiego – mówił podczas rozmowy Marek Suski.

Co więcej, wiceszef partii Prawo i Sprawiedliwość zaznaczył, że ostateczna decyzja i tak zależy do samego Jarosława Kaczyńskiego. Jeśli jednak sytuacja na granicy unormuje się, to wszystko wskazuje na to, że prezes PiS odejdzie z rządu.