Aleksander Kwaśniewski ma dziś ogromny powód do świętowania! Były prezydent naszego kraju obchodzi dziś swoje 67. urodziny! Z tego też powodu portal Super Express postanowił przypomnieć kilka faktów z życia polityka.

Fakty z życia Aleksandra Kwaśniewskiego

Jak podaje portal Super Express, ojcem Aleksandra Kwaśniewskiego był chirurg, jednak młody Aleksander nie chciał poświęcić swojego życia medycynie. Na początku mocno zaangażował się w sport, był między innymi przewodniczącym Komitetu Młodzieży i Kultury Fizycznej, a dodatkowo przewodził Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu.

Co więcej, były prezydent w czasie studiów zajmował także stanowisko redaktora naczelnego kilku tygodników, między innymi „Sztandaru młodych”. Sam nie ukończył jednak studiów, bowiem nie uzyskał zaliczenia z niektórych egzaminów, mimo tego przez wiele lat utrzymywał, że posiada wyższe wykształcenie!

Wiedzieliście o tym?

Dziennikarze portal Super Express przypomnieli także o jednej dość specyficznej sytuacji, o której sam Aleksander Kwaśniewski dość ochoczo mówił podczas wywiadu dla portalu Onet, jakiego udzielił w połowie tego roku. Mowa tutaj o Igrzyskach Olimpijskich w Seulu, które odbyły się w 1988 roku, kiedy to były prezydent zajmował stanowisko ministra sportu. Wówczas w jednej z szatni doszło do niezręcznej sytuacji.

- Mistrzami olimpijskimi zostali w Korei judoka Waldemar Legień i zapaśnik Andrzej Wroński. Ich sukcesy będę pamiętał całe życie, szczególnie złoto Wrońskiego. Wszyscy mu kibicowaliśmy. Potężny chłop, pięknie zbudowany, waga ciężka. Wbiegłem do szatni – a trzeba wiedzieć, że szatnie zapaśników mają bardzo specyficzny zapach – no i z tym spoconym, mokrym Wrońskim ściskaliśmy się, po czym on tak, nie wiem, czy specjalnie, wpadł na matę ze mną w objęciach. To było niesamowite! – wyznał w wywiadzie dla Onetu Aleksander Kwaśniewski.

Jak informował portal "Życie Polska": CELEBRYTKA WYZNAŁA, CO TAK NAPRAWDĘ MYŚLI NA TEMAT ABORCJI. WYPOWIEDŹ MARIANNY SCHREIBER MOŻE ZASKOCZYĆ WIELE OSÓB

Przypomnij sobie: NA JAW WYSZŁY NIEZNANE FAKTY NA TEMAT MĘŻA DAGMARY KAŹMIERSKIEJ. ŚLUB PARY MIAŁ MIEJSCE W ARESZCIE. KRÓLOWA ŻYCIA ZDRADZIŁA WIELKĄ TAJEMNICĘ W KSIĄŻCE

Portal "Życie Polska" pisał również: ROKSANA WĘGIEL PRZEŻYŁA TRUDNE CHWILE. 16-LETNIA GWIAZDA LEDWO BYŁA W STANIE COKOLWIEK POWIEDZIEĆ. TAJEMNICZE KULISY „YOU CAN DANCE. NOWA GENERACJA”

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: ZWIASTUN CZWARTEJ CZĘŚCI FILMU „KOGEL MOGEL” JUŻ W SIECI. WIDZOWIE NIE WIEDZĄ, CO POWIEDZIEĆ. WIELU FANÓW KOMEDII UZNAŁO TO ZA PORAŻKĘ. O CO CHODZI