Agata Duda Pierwszą Damą została po raz pierwszy po wygranej w wyborach prezydenckich swojego męża, Andrzeja Dudy, a dziś funkcję tę pełni w trakcie drugiej kadencji głowy państwa. Nie da się ukryć, że córka pisarza Juliana Kornhausera budzi niezwykle skrajne emocje i dla wielu osób jest najlepszą Pierwszą Damą w historii współczesnej Polski, a inni twierdzą odwrotnie.

Do tej drugiej grupy należą najczęściej osoby wspierające polityczną opozycję Andrzeja Dudy i przekonują, że Agata Duda za bardzo pozostaje w cieniu swojego męża, a powinna wzorem swoich poprzedniczek, szczególnie Jolanty Kwaśniewskiej, być głosem społeczeństwa, szczególnie kobiet, młodzieży, niepełnosprawnych itd. Teraz na temat obecnej Pierwszej Damy postanowiła wypowiedzieć się jej poprzedniczka, żona Bronisława Komorowskiego, Anna Komorowska.

Anna Komorowska w ostrych słowach o Agacie Dudzie. Była Pierwsza Dama demaskuje swoją następczynię w Pałacu Prezydenckim? Co powiedziała?

Agaty Dudy próżno było szukać podczas manifestacji "Mamy na granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie", w której czynny udział wzięły dwie poprzednie prezydentowe - Jolanta Kwaśniewska i Anna Komorowska właśnie. Danuta Wałęsa postanowiła wesprzeć akcję na odległość, gdyż nie mogła stawić się osobiście ze względu na stan zdrowia.

Bogna Janke wytłumaczyła prezydentową z absencji podczas demonstracji. Na antenie Radia Zet mogliśmy usłyszeć, że tego dnia Agata Duda miała niezwykle napięty grafik i najpierw spotkała się z finalistami Konkursu Chopinowskiego, a potem pobiegła od razu na spotkanie z kołami gospodyń wiejskich.

Na temat Agaty Dudy i jej braku podczas manifestacji postanowiła wypowiedzieć się w programie WP "Newsroom" Anna Komorowska. Była Pierwsza Dama stwierdziła, że była tak samo zaproszona na tę okoliczność jak Agata Duda.

- Można trochę spuścić z majestatu i kierować się sercem niż doszukiwać się delegacji, która przyszła zapraszać - stwierdziła Anna Komorowska, cytowana przez "SE".

Stwierdziła również, że żywi nadzieję, iż Agata Duda wesprze jeszcze działania na rzecz migrantów na granicy z Polską. Stwierdziła również, że na początku kadencji Andrzeja Dudy zaoferowała Agacie Dudzie wsparcie. Jednak przez ostatnie 7 lat z jej strony nie doczekała się reakcji.

Agata Duda / screen Kancelaria Prezydenta RP fot. Grzegorz Jakubowski
Agata Duda / screen Kancelaria Prezydenta RP fot. Grzegorz Jakubowski
Agata Duda / screen Kancelaria Prezydenta RP fot. Grzegorz Jakubowski

Jak informował portal "Życie Polska": POLACY OBAWIAJĄ SIĘ NADEJŚCIA ZIMY PODCZAS WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. WIADOMO JUŻ, CZY MOŻEMY SPODZIEWAĆ SIĘ NISKICH TEMPERATUR I ŚNIEGU NA 1 LISTOPADA

Przypomnij sobie: PRODUKCJA SERIALU Z KRZYSZTOFEM KIERSZNOWSKIM UPAMIĘTNI WIELKIEGO AKTORA. TO PIĘKNY GEST ZE STRONY TELEWIZJI. WKRÓTCE NA ANTENIE SPECJALNY ODCINEK

Portal "Życie Polska" pisał również: PORAŻAJĄCE SŁOWA NA TEMAT DONALDA TUSKA. W TAK MOCNY SPOSÓB O PRZEWODNICZĄCYM PO NIE MÓWIONO WCZEŚNIEJ. SENATOR NIE ZOSTAWIŁ SUCHEJ NITKI NA POLITYKU

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: WAŻNE INFORMACJE DLA MILIONÓW KIEROWCÓW W POLSCE. BĘDZIE ZMIANA PRZEPISÓW W RUCHU DROGOWYM. CHODZI O WYSOKOŚĆ MANDATÓW. TO BAT NA PIRATÓW DROGOWYCH