Jak informuje serwis Interia Motoryzacja, pierwotnie założenia dotyczące podniesienia stawek mandatów i wyjątkowo drastycznych kar dla kierowców łamiących przepisy drogowe zostały znacząco złagodzone. Nie oznacza to jednak dobrych wiadomości dla drogowych piratów. W mocy pozostanie jednak związek opłat z OC z przyznanymi punktami karnymi.

Okazuje się, że nowe stawki mandatów trafiły pod obrady podkomisji nadzwyczajnej, która została powołana do badania nowelizacji prawa drogowego. W trakcie jej posiedzenia pojawiło się wiele poprawek do proponowanego przez Ministerstwo Infrastruktury projektu zmian w prawie. Na co muszą się przygotować kierowcy?

Zmiany w prawie o ruchu drogowym już pewne. Czego mogą się spodziewać kierowcy?

Pierwotnie zakładano, że za przekroczenie prędkości o ponad 30 km/h bez względu na rodzaj drogi będzie obowiązywać kara w postaci 1500 złotych. Jednak wiceminister infrastruktury uznał, że właściwe będzie zmniejszenie mandatu do 800 złotych, uznając taką stawkę za „solidną”. Posłowie przystali na to rozwiązanie.

Rząd ma zamiar stopniować wysokość mandatów co 10 km/h. Aż do 1500 złotych zostanie podwyższony mandat za jazdę bez uprawnień. Poprawka jest wyższa niż prymarne ustalenia – miało to być tysiąc złotych.

Rozróżniono również kwestię tamowania ruchu od blokady. Za tamowanie uznano m.in. zwalnianie samochodu przez kierowcę chcącego zrobić zdjęcie wypadku. Resort utworzył też zamknięty katalog wykroczeń drogowych, za popełnienie których grozić ma do 30 tysięcy złotych grzywny.

Zrezygnowano z pomysłu obniżenia o 10 procent mandatu płaconego bezpośrednio policjantowi. Kierowcy, którzy „kombinują” przy tachografach będą się musieli liczyć z utrata uprawnień na kwartał.

Co ważne, wprowadzono również tzw. recydywę za jazdę pod wpływem. Osoba, która zostanie złapana powtórnie za to wykroczenie zostanie ukarana podwójną stawką jak za pierwszym razem.

Co ważne, stawka ubezpieczenia OC będzie zależna od liczby punktów karnych. Im więcej, tym więcej zapłacimy za polisę. Nowy taryfikator mandatów wejście w życie wraz z innymi przepisami wraz z Nowym Rokiem.

Mandat karny/Youtube @Od Zera Do Bogactwa

Jak informował portal "Życie Polska": IWONA PAVLOVIĆ BYŁA ZMUSZONA PODJĄĆ NIESAMOWICIE TRUDNĄ DECYZJĘ. TO BYŁ NAJWIĘKSZY PRZEŁOM W JEJ ŻYCIU. MAMA TANCERKI DAŁA JEJ WAŻNE OSTRZEŻENIE

Przypomnij sobie: NIEBYWALE SMUTNE WIADOMOŚCI ZE ŚWIATA AKTORSKIEGO. DLA MILIONÓW POLAKÓW TO WIELKA STRATA. NIE MA WŚRÓD NAS NIEZWYKLE LUBIANEGO AKTORA. MIAŁ 70 LAT

Portal "Życie Polska" pisał również: CZY BRAT TADEUSZA RYDZYKA NARAZIŁ SIĘ WŁADZY. WYSZŁO NA JAW, CO POWIEDZIAŁ PO NIEDAWNYCH WYBORACH W PO. JAROSŁAW KACZYŃSKI Z PEWNOŚCIĄ TO ZAPAMIĘTA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: DAGMARA KAŹMIERSKA MIAŁA ZA KRATKAMI WYJĄTKOWY PSEUDONIM. GWIAZDA WYDAŁA WŁAŚNIE NIEZWYKLE SZCZERĄ AUTOBIOGRAFIĘ. KRÓLOWA ŻYCIA UJAWNIA WIELE TAJEMNIC