Portal Lelum przekazał dziś bardzo smutną informację. Nie ma już z nami znanego i utalentowanego reżysera dźwięku. Zmarł Andrzej Lewandowski. W chwili śmierci miał 71 lat. Kondolencje napływają z całego kraju.

Bardzo smutna wiadomość!

Andrzej Lewandowski reżyserował dźwięk dla takich znanych produkcji jak seriale „Samo życie”, „Rodzina zastępcza”, „Przepis na życie”, „Bulionerzy”, „Czas honoru” czy „Hotel 52”. Ukończył Wydział Reżyserii Dźwięku Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie, a dodatkowo był aktywnym członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Andrzej Lewandowski był odpowiedzialny także za dźwięk do spektakli telewizyjnych. Efekty jego pracy mogliśmy usłyszeć między innymi w "Wieczorze z lalką" czy "Portrecie Weneckim".

Informacje o śmierci reżysera dźwięku przekazał Prezes oraz Zarząd Główny Stowarzyszenia Filmowców Polskich za pośrednictwem Gazety Wyborczej.

Niezwykle utalentowany reżyser dźwięku

– Msza święta żałobna odprawiona zostanie w piątek, 17 września 2021 roku o godzinie 12.00 w kościele św. Katarzyny na Służewie, ul. Fosa 17, po czym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na cmentarz miejscowy – brzmi oświadczenie.

Znany reżyser dźwięku był nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej dwukrotnie, w 2002 roku za dźwięk w filmie „Pół serio”, a następnie w 2017 roku za film „Sprawiedliwy”.

Nie da się zaprzeczyć, że śmierć Andrzeja Lewandowskiego to ogromna strata dla polskiej produkcji telewizyjnej oraz filmowej.

Jak informował portal "Życie Polska": TO BĘDZIE OGROMNA NIESPODZIANKA DLA KRÓLOWEJ ELŻBIETY II. LILIBET JUŻ NIEBAWEM ZAGOŚCI W PAŁACU, A TO WSZYSTKO DZIĘKI KSIĘŻNEJ KATE

Przypomnij sobie: NOWY POMYSŁ POLITYKÓW NA NIŻSZE CENY WARZYW I OWOCÓW. W TEN SPOSÓB POWSTANIE KONKURENCJA DLA SUPERMARKETÓW I DYSKONTÓW? PROJEKT USTAWY TRAFIŁ DO SEJMU

Portal "Życie Polska" pisał również: MUSIMY POŻEGNAĆ SIĘ Z LETNIĄ POGODĄ! NIESTETY, W NAJBLIŻSZYCH DNIACH AURA ZA OKNEM NIE BĘDZIE NAS ROZPIESZCZAĆ

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: TO MOŻE WYWOŁAĆ MEDIALNE TRZĘSIENIE ZIEMI. CO TAKIEGO UJAWNI FILM O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI MARYLI RODOWICZ