Posłanie swojego dziecka do żłobka to dla wielu rodziców jedyna opcja na to, by chociaż w najmniejszym stopniu powrócić do pracy oraz normalnego życia. To właśnie w takich placówkach maluchy uczą się również pierwszych interakcji z osobami spoza najbliższej rodziny.

Nie ma więc wątpliwości, iż żłobek to dla wielu polskich rodzin jedno z najważniejszych miejsc. Okazuje się jednak, że najmłodsi mogą mieć do niego utrudniony dostęp. Wszystko przez skandaliczne wymagania wobec maluchów, jakie zaobserwowano w wielu placówkach. O co chodzi?

Ta lista wywołała oburzenie wśród rodziców

Na Instagramie opublikowana została zaskakująca lista wymagań, pochodząca z jednego z wrocławskich żłobków. To, co zobaczyli rodzice, przerosło ich najśmielsze oczekiwania. Takich wymagań nie spodziewał się nikt.

Zdjęcie listy, pochodzącej z wrocławskiego żłobka, opublikowała na swoim instagramowym profilu psycholożka Magdalena Komsta. Nosi ona tytuł "Mamo i tato idę do żłobka proszę przygotujcie mnie" (pisownia oryginalna) i przedstawia kilka wymagań, do jakich powinni zastosować się rodzice chcący posłać dziecko do tej placówki. Wielu z nich było jednak przekonanych, iż jest to ponury żart...

W zestawieniu z wymaganiami dla maluchów i ich rodziców znalazły się bowiem takie słowa jak: "Nauczcie pić z kubeczka z uszkiem (niekapki są dla bobasów)" czy "Przestań mnie mamo karmić piersią (jeśli nadal to robisz)".

Wielu rodziców uznało te słowa za skandaliczne, zwracając uwagę na to, iż zastosowanie się do podanych zaleceń jest zwyczajnie niemożliwe w przypadku najmłodszych maluchów. Przerwanie karmienia piersią powinno być natomiast - według rodziców - decyzją matki, a nie pracowników żłobka. Zwracano również uwagę na fakt, iż każde dziecko rozwija się we własnym tempie i nie musi to oznaczać żadnego odstępstwa od normy.

fot. Instagram @wymagajace_pl
fot. Instagram @wymagajace_pl

Co zatrważające, sytuacja z wrocławskiego żłobka nie stanowi odosbnionego przypadku - jak donosili internauci pod wpisem Komsty, nieraz spotykali się oni z podobnymi skandalicznymi wymaganiami.

Jak zareagują na ten skandal pracownicy wrocławskiego żłobka?

Zobacz także: Odważna stylizacja Małgorzaty Rozenek Majdan zrobiła furorę na gali Hasztagi Roku. Celebrytka pokazała nieco za dużo

Może cię zainteresować: Donald Tusk zdradzony przez żonę? Niebywałe fakty z ich życia ujrzały światło dzienne. O co poszło

Pisaliśmy również o: Maryla Rodowicz na drodze do upragnionej wolności. To bardzo ważny czas dla wokalistki. Gwiazda podzieliła się przykrymi przeżyciami