Jak podaje portal Fakt, dokładnie 14 czerwca o godzinie 11 w oknie życie, które znajduje się w siedzibie Domu Samotnej Matki w Koszalinie pozostawiona została dziewczynka. Maleństwo miało zaledwie dwa miesiące i w żadnym stopniu nie było zaniedbane.

Co skłoniło matkę do takiej decyzji?

Kiedy tylko dziecko zostało oddane, siostry zakonne natychmiast zadzwoniły po pogotowie. Kiedy lekarz przebadał dziecko orzekł, że jest ono najedzone, a dotychczasowa opieka była nam nim sprawowana bardzo dobrze. Co więcej, dziewczynka otrzymała imię Michalina, które wybrał dla niej dyrektor Caritas Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej, ksiądz Tomasz Roda.

Nikt jednak nie spodziewał się takiego rozwiązania historii. 15 czerwca w Domu Samotnej Matki w Koszalinie pojawił się ojciec dziecka, który chciał aby oddano mu dziewczynkę, bowiem jak wyznał, nie wiedział o tym, co zrobiła matka dziecka.

Niespodziewany finał historii

Finalnie okazało się, że sąd uznał iż najlepszą decyzją będzie oddanie dziecka do rodziny.

- Z ustaleń sądu wynikało, że oddanie dziecka do okna życia było wyłączną i nie do końca przemyślaną decyzją jego matki. Nie wiedział o niej ojciec dziewczynki. Sąd zlecił sporządzenie kuratorowi wywiadu środowiskowego i po jego uzyskaniu w środę podjął decyzję, że dziecko wraca do domu rodzinnego – zaznaczył sędzia Sławomir Przykucki podczas rozmowy z Polską Agencją Prasową.

Sędzia dodał także, że decyzja taka została podjęta ze względu na dobro dziecka oraz rodziny. Ważny w podjęciu decyzji był także fakt, że obecnie rodzina ma ogromne wsparcie od swoich bliskich.

Jak informował portal "Życie": ŁUKASZ FABIAŃSKI NIE ZAGRA W NAJBLIŻSZYM MECZU? PŁYNĄ NIEPOKOJĄCE WIEŚCI. CO SIĘ STAŁO

Przypomnij sobie: ROBERT LEWANDOWSKI ZABRAŁ GŁOS PO KIEPSKIM MECZU ZE SŁOWACJĄ. JEGO SŁOWA NIE POZOSTAWIAJĄ ZŁUDZEŃ. NIE MAMY SZANS NA WYJŚCIE Z GRUPY? MOCNA WYPOWIEDŹ

Portal "Życie" pisał również: TO BARDZO DOBRA WIADOMOŚĆ DLA POLAKÓW! ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZYCH PRZEPROWADZIŁ JUŻ WALORYZACJĘ! ILE PIENIĘDZY ZYSKAMY

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: DO SIECI TRAFIŁA PARODIA „WIADOMOŚCI”! DANUTA HOLECKA OBIEKTEM ŻARTU? WYKORZYSTANO ORYGINALNE CYTATY Z WYDAŃ SERWISU INFORMACYJNEGO TELEWIZJI POLSKIEJ