Jak wynika z informacji przekazanych przez portal "Super Express", rząd Mateusza Morawieckiego od dłuższego czasu zapowiada wprowadzenie tzw. "Nowego Ładu". Ma to być kompleksowa reforma, która ma umożlwić Polsce uporanie się z kryzysem gospodarczym wywołanym epidemią koronawirusa. Jednym z elementów Nowego Ładu ma być wprowadzenie nowego progu podatkowego. Co to dla nas oznacza?

Nowy Ład

Założenia "Nowego Ładu" mieliśmy poznać 20 marca, jednak ze względu na trudną sytuację epidemiczną rząd zdecydował się na przesunięcie terminu ogłoszenia planu. "Dziennik Gazeta Prawna" dotarł do informacji, co znalazło się w programie rządu. Jednym z nich jest wprowadzenie nowego progu podatkowego.

Pieniądze/Pixabay
Pieniądze/Pixabay
Banknoty/Pixabay

Z doniesień "Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że rząd Mateusza Morawieckiego ma dla nas rewolucyjne zmiany w systemie podatkowym. W "Nowym Ładzie" znajdują się propozycje wprowadzenia nowego progu podatkowego, kwestie odliczeń od podatku oraz kwoty wolnej od podatku.

Na planowanych rozwiązaniach podatkowyh według danych szacunkowych mogłoby skorystać około 17 milionów polskich podatników. Jedną z kluczowych zmian miałoby być zlikwidowanie lub znaczące odliczenie skłdki zdrowotnej z PIT. Taki krok ma związek z planem zwiększenia składki wolnej od podatku, która miałaby wzrosnąć do 30 tys. zł.

Pieniądze/Pixabay
Pieniądze/Pixabay
Banknoty/Pixabay

Rząd planuje również podniesienie progu podatkowego z obowiązujących obecnie 80 tys. zł na 120 tys. zł. Będzie to zmiana, z jaką nie mieliśmy do czynienia od kilkunastu lat. Wprowadzenie planowanych rozwiązań podatkowych miałoby sprawić, że system podatkowy w naszym kraju byłby znacznie bardziej sprawiedliwy.

Zmiana ta sprawiłaby, że osoby zarabiające więcej i płacące relatywnie małe podatki zapłaciłyby mniej, a ci o niskich zarobkach i relatywnie dużych podatkach, płaciliby mniej.

Jak oceniacie takie rozwiązanie?

To też może cię zainteresować: Pierwsza dama zadziwiła swoją najnowszą stylizacją. Co na to opinia publiczna

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Maryla Rodowicz jest już po szczepieniu na Covid-19. Zdradziła, co stało się po przyjęciu zastrzyku. Tego się nie spodziewała

O tym się mówi: Kiedy odbędzie się ostatnie pożegnanie Krzysztofa Krawczyka? Pojawiły się nieoficjalne informacje