Nie da się ukryć, że stawki emerytur w naszym kraju w wielu przypadkach są po prostu zaskakująco niskie. Co więcej, na małe wypłaty świadczeń emerytalnych skarżą się także znane i uwielbiane gwizdy polskiego show – biznesu!

Bardzo niskie emerytury!

Jak informuje portal Finansowy Opiekun, jedną z emerytek, która narzeka na swoją emeryturę jest Alicja Majewska. Kobieta ma obecnie 72 lata i nadal jest aktywna w show-biznesie, ale jak twierdzi musi pracować dlatego, że ma bardzo niską emeryturę.

Znana gwiazda wyznała, że otrzymuje od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych nieco ponad 1000 złotych miesięcznie, co w żadnym stopniu nie wystarcza na pokrycie podstawowych potrzeb!

Na swoją emeryturę narzeka także Maryla Rodowicz. Jak wyjawiła gwiazda, jej emerytura wynosi zaledwie 1600 złotych. Także Karol Strasburger, który od lat gości na ekranach naszych telewizorów nie może pochwalić się zbyt wysokim świadczeniem. Jak przyznał, jego emerytura mieści się w granicach 1000 – 2000 złotych!

Prezes ZUS wyjaśniła o co chodzi

Profesor Gertruda Uścińska – prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wyjawiła, skąd bierze się tak niska emerytura znanych gwiazd. Okazuje się bowiem, że w przeważającej większości nie zawierają oni umów o pracę, a jedynie umowy o dzieło, od których nie są odprowadzane składki na ubezpieczenie społeczne.

- Generalnie można powiedzieć tak: trzeba płacić składki, by budować kapitał emerytalny. Zdarzają się przypadki, że takie osoby nie mają w ogóle składek emerytalnych na naszym koncie, a w debatach publicznych ostro podnoszą, że są bez uposażenia – wyjawiła prezes ZUS podczas rozmowy w programie „Money. To się liczy.”.

Jak informował portal "Życie PL": ZAMIESZANIE WŚRÓD OCZEKUJĄCYCH NA SZCZEPIENIA. FRANCISZEK PIECZKA NADAL NIE OTRZYMAŁ SWOJEJ DAWKI, A DUŻO MŁODSZA AKTORKA OD DAWNA JEST ZASZCZEPIONA

Przypomnij sobie: KIEDY MOŻEMY LICZYĆ NA POLUZOWANIE OBECNYCH OBOSTRZEŃ? GŁOS W TEJ SPRAWIE ZABRAŁ MINISTER ZDROWIA ADAM NIEDZIELSKI

Portal "Życie PL" pisał również: TO BARDZO SMUTNA WIADOMOŚĆ. NIE MA JUŻ Z NAMI ZNANEGO MUZYKA. DO ŻONY WOKALISTY NAPŁYWAJĄ KONDOLENCJE

Pisaliśmy również o: NASTOLATEK CIERPI NA BARDZO RZADKĄ CHOROBĘ. MAMA CHŁOPCA WYZNAŁA, ŻE PODOBNYCH DO NIEGO OSÓB JEST NA CAŁYM ŚWIECIE TYLKO 5