Niezwykle istotna informacja dla wszystkich Polaków. Jak wiadomo, horrendalne podwyżki cen energii elektrycznej wejdą w życie już niebawem, bo od nowego roku 2022. Jak można zaoszczędzić prąd, aby zapłacić mniej? Czy jest to w ogóle możliwe?

Podwyżki niemalże wszystkich produktów czy usług niezbędnych do życia to już norma, o której wszyscy wiedzą, lecz nie dowierzają. Tysiące Polaków nie wyobraża sobie dalszych, tak dużych zmian w cenach, gdyż już teraz wiele rodzin ledwo wiąże koniec z końcem.

Niestety, nieustannie rosnąca inflacja sprawia, że od nowego roku, czyli już za kilka dni czekają nas kolejne podwyżki, za które trzeba będzie zapłacić - nie da się ich uniknąć. Mowa o cenach energii elektrycznej, która wzrośnie o 24 procent, a gaz... aż o 54%! Czy da się jednak nieco zaoszczędzić na prądzie?

Wskazówki, jak oszczędzać prąd - to ważne!

Jedną z najważniejszych zasad, o którą Polacy zazwyczaj nie dbają jest wyłączanie wszystkich urządzeń z gniazdka. Odłączanie telewizora za każdym razem nie jest komfortowe, lecz tak duży sprzęt pozostający w trybie uśpienia pochłania naprawdę sporo prądu. O energooszczędnych urządzeniach warto także pomyśleć już podczas ich kupowania.

Starajmy się także rozplanować nasz dzień tak, aby wszelkie prace wykonać przy świetle dziennym po to, aby wieczorem nie musiały świecić się wszystkie światła w mieszkaniu.

Fotowoltaika / screen ytJAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIEPL”: WIELKA STRATA DLA MILIONÓW POLAKÓW. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS LEGENDARNEGO AKTORA. WYBITNĄ POSTAĆ POLSKIEJ KULTURY OPŁAKUJĄ JEGO WIELBICIELE. MIAŁ 90 LAT