W krajowej polityce dziś zawrzało! Prezydent kraju właśnie wypowiedział się medialnie w sprawie nowelizacji ustawy medialnej, a na jego wypowiedź z niecierpliwością czekały miliony Polaków. Podjął stanowczą decyzję - zawetował ustawę, a opozycjonista, Donald Tusk odpowiedział szybko i odważnie. Co takiego powiedział?

Nietrudno zauważyć, że kwestia ustawy "lex TVN” od miesięcy powoduje spory i stres niemalże wszystkich Polaków - mowa nie tylko o osobach pracujących w stacji TVN, ale także o wszystkich Polakach, którzy tę telewizję oglądają. Znaczne ograniczenie wolności słowa, jakie nastąpiłoby po podpisaniu ustawy wywołało lawinę protestów oraz petycji podpisywanych przez tysiące Polaków.

Dziś jednak prezydent, Andrzej Duda podjął decyzję - oficjalnie zawetował nowelizację ustawy.

- Odmawiam podpisania nowelizacji i kieruję ją do Sejmu do ponownego rozpatrzenia. Wetuję ją. - brzmi część wypowiedzi Andrzeja Dudy.

Tusk odpowiedział stanowczo!

Po tych słowach w sieci pojawiło się wiele komentarzy, a wśród nich znalazł się opozycjonista, Donald Tusk, który w swojej wypowiedzi przytoczył słowa prezydenta o podpisaniu traktatu polsko-amerykańskiego o wzajemnych stosunkach gospodarczych i handlowych w roku 1990.

-Ulica i zagranica (Ameryka), czyli presja ma sens. Niech nikt już nie mówi, że nie warto, że się nie da, że nic nie możemy. Możemy i musimy. - napisał Donald Tusk.JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIEPL”: WIELKA STRATA DLA MILIONÓW POLAKÓW. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS LEGENDARNEGO AKTORA. WYBITNĄ POSTAĆ POLSKIEJ KULTURY OPŁAKUJĄ JEGO WIELBICIELE. MIAŁ 90 LAT