Najnowsze informacje dotyczące Hanny Gronkiewicz – Waltz właśnie ujrzały światło dzienne. Okazuje się, że kobieta zamierza wrócić do polityki. To już oficjalnie potwierdzone. Czym chce się zajmować? Fani są zaskoczeni tą dezycją!

Hanna Gronkiewicz – Waltz znana jest przede wszystkim z pełnienia funkcji prezydenta miasta stołecznego Warszawy w latach 2006 – 2018. Kobieta reprezentuje partię Platforma Obywatelska. Kobieta pełniła także funkcję szefowej Narodowego Banku Polskiego, lecz po roku 2017 nieco wycofała się z życia politycznego.

Jak donoszą media, Gronkiewicz – Waltz zapowiedziała, że planuje powrócić do polityki, lecz stanowisko, jakie chciałaby objąć może zaskoczyć!

Wstąpi do Rady Polityki Pieniężnej?

Takie są plany. Z racji, iż w roku 2022 wygasają kadencje większości z członków Rady Polityki Pieniężnej, kobieta przyznała, że jest zdecydowana, aby wystartować w owych wyborach. Z dziesięciu obecnych członków zmienionych będzie aż siedmiu, a decydować o tym będą: Senat – wybierze dwie osoby, Sejm – trzy, Prezydent – dwie.

- Ja przede wszystkim zgłaszam swoją gotowość; czy będę członkiem Rady Polityki Pieniężnej, zależy w głównej mierze od Senatu i decydentów. (…) - wyznała Hanna Gronkiewicz – Waltz.