Najnowsze informacje prosto od rządzących właśnie ujrzały światło dzienne. Okazuje się, że niebawem prawdopodobnie wejdą w życie całkiem nowe zmiany w regulacjach prawnych. Pracodawca będzie miał więcej informacji o pracownikach. O co chodzi?

Jak powszechnie wiadomo, od kiedy nastała pandemiczna rzeczywistość rządzący nie tylko w Polsce, ale i w całym świecie wprowadzają w prawie wiele zmian pozwalających lepiej dostosować się do tej nietypowej codzienności z koronawirusem, który powoduje ogromne ilości nieporozumień w wielu aspektach życia.

Już niebawem zmiany w przepisach?

Ostatnio poseł partii rządzącej, Czesław Hoc zgłosił nowy projekt zakładający, że pracodawca będzie mógł sprawdzić, czy dany pracownik jest zaszczepiony i w razie potrzeby oraz możliwości przenieść go na inne stanowisko, aby nie miał styczności z innymi osobami.

- Proponowany projekt równorzędnie traktuje zaszczepienie, test i status ozdrowieńca. Oznacza to, że osoby niezaszczepione będą mogły potwierdzać swoje bezpieczeństwo epidemiczne testem – o projekcie mówi minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Nowy projekt już wkrótce trafi do sejmu, gdzie politycy podejmą decyzję odnośnie wprowadzenia go w życie bądź odrzucenia. Polacy mają mieszane uczucia co do owej zmiany - większość jednak jest przeciwna.


JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIEPL”: WIELKA STRATA DLA MILIONÓW POLAKÓW. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS LEGENDARNEGO AKTORA. WYBITNĄ POSTAĆ POLSKIEJ KULTURY OPŁAKUJĄ JEGO WIELBICIELE. MIAŁ 90 LAT