Miliony osób na całym świecie przynajmniej raz borykało się z trwającą przez jakiś czas uciążliwą sytuacją, kiedy nie można spokojnie zasnąć. Mimo iż zazwyczaj taka sytuacja przytrafia się rzadko, tak jednak są osoby, u których owy problem występuje chronicznie. Niestety prowadzi on do wielu zaburzeń utrudniających codzienne funkcjonowanie. Okazuje się, że wystarczy wypróbować tę prostą metodę. Ten trik staje się hitem w sieci!

Stres oraz pęd życia często doprowadzają do kłopotów ze snem. Niestety, naukowcy apelują, aby nie zaniedbywać regeneracji, gdyż długotrwałe zaburzenia snu mogą spowodować mocne zachwianie koncentracji, a w konsekwencji gorszej jakości życia na co dzień.

Problemy ze snem to już przeszłość!

Okazuje się, że znana młodzieży aplikacja mobilna TikTok może pomóc w wielu problemach. Ostatnio jedna z internautek o pseudonimie @heyfrankiesimmons zamieściła w sieci filmik, na którym wyjaśnia, jak radzi sobie z problemami ze snem. Wyjaśnia, że należy zadbać o poprawę pracy nerwu błędnego, odpowiadającego za odpoczynek organizmu, który często znajduje się w stanie zapalnym.

- Zimne okłady nerwu błędnego pomagają łagodzić stany zapalne i poprawiają jego pracę. Można osiągnąć taki efekt poprzez zimny prysznic albo morsowanie. Ale jeśli chcesz zaoszczędzić sobie poczucia dyskomfortu, możesz po prostu położyć na klatce piersiowej zimny okład. Zawiń kostki lodu w ręcznik i umieść na klatce piersiowej przynajmniej na 15 minut - wyjaśnia nastolatka.

Internauci piszą, że pomaga. Czy to prawda?