Uwaga! Niezwykle ważna wiadomość dla niemalże wszystkich. Okazuje się, że już niebawem czekają nas spore zmiany na cmentarzach. Czy w tym roku cmentarze ponownie zostaną zamknięte w Dzień Wszystkich Świętych? Polacy aż drżą z niepewności - wielu z nich już teraz zaczęło robić porządki, aby być przygotowanym na każdy scenariusz.

Pandemiczna rzeczywistość trwa już wiele miesięcy. Mimo iż każdy już się do niej przyzwyczaił i nagłe zamknięcie wielu miejsc publicznych nie robi już takiego wrażenia, tak rok temu w Dzień Wszystkich Świętych, kiedy to ogłoszono zakaz wstępów do cmentarzy tysiące Polaków zaczęło w jednej chwili odwiedzać swoich bliskich, aby zdążyć przed zamknięciem.

Niemal wszyscy Polacy nie kryli oburzenia tym, że ta informacja została ogłoszona zaledwie dwa dni przed świętem - czy w tym roku czeka nas podobny scenariusz?

Wielkie zmiany na cmentarzach!

Okazuje się, że zmiany na szczęście nie dotyczą Dnia Wszystkich Świętych! Chodzi o projekt Inicjatywy Społecznej (Nie)zapomniane cmentarze, który zakłada ochronę starych, zaniedbanych cmentarzy od sprzedaży owych miejsc na cele komercyjne.

Ponadto, projekt zakłada także, że każdy będzie mógł za życia wybrać formę pochówku, a także określić, czy chce, aby jego zwłoki po śmierci były oddane celom naukowym.

Cmentarz / screen yt