Jesień za pasem, a to oznacza jedno - właśnie rozpoczął się długo wyczekiwany sezon dla wszystkich miłośników grzybów. Eksperci doradzają, gdzie można spotkać największe okazy – ta wiedza z pewnością się przyda!

Jak powszechnie wiadomo, jesień jest ulubioną porą roku dla wszystkich miłośników grzybów - zarówno dla tych, którzy uwielbiają je zbierać, jak i smakoszy tych darów natury. Teraz, kiedy deszczowe dni przeplatają się z ciepłymi i słonecznymi w lasach rośnie ich najwięcej i można zebrać naprawdę duże okazy.

Grzyby są także bardzo często zbierane przez wielu w celach zarobkowych – wiadomo więc, że większe rozmiary zebranych grzybów oznaczają więcej klientów, a co za tym idzie lepszy zarobek.

W lasach w niemalże całej Polsce aż roi się od ludzi poszukujących grzybów. Niestety, polskie lasy często są wielką zagadką - w niektórych miejscach aż roi się od “czarnych łebków”, w inych obszarach zaś nie ma praktycznie nic.

Ekspert doradza, gdzie szukać!

Ekspert z portalu grzyby.pl doradza, że aktualnie największy wysyp grzybów jest na zachodzie kraju. Mieszkańcy tych terenów więc mogą liczyć na udane wycieczki do lasu.

- Młode podgrzybki brunatne licznie lęgną się, bo to ich pora, na Pomorzu, w Wielkopolsce, w Lubuskiem i na Dolnym Śląsku - wyznał.

Grzyby /screen yt