Najnowsze wpis w mediach społecznościowych, który opublikowany został na profilu jednej z posłanek może zaskoczyć. Kobieta zdobyła się na bardzo odważny gest - przekazała papieżowi Franciszkowi przerażające wiadomości i zdjęcia. O co chodzi?

Jak powszechnie wiadomo, sytuacja na granicy polsko - białoruskiej od kilku tygodni przedstawia się dramatycznie. W związku z różnymi wydarzeniami mającymi tam miejsce tysiące osób zaczęło głośno wyrażać swój sprzeciw poprzez liczne protesty.

Polacy chcą dotrzeć do jak największej liczby osób z informacją o tym, co dzieje się na granicy. Mają nadzieję, że w końcu sytuacja, z jaką zmagają się uchodźcy się odmieni.

Niezwykle odważny gest

Posłanka Koalicji Obywatelskiej, Urszula Zielińska skorzystała ostatnio z okazji zobaczenia papieża Franciszka i wręczyła mu list oraz zdjęcia przedstawiające sytuację na granicy. Fani popierają ten gest i mają nadzieję na interwencję Głowy Kościoła w tej sprawie.

- W liście przypomniałam, że od wielu tygodni granicę Unii Europejskiej przekraczają setki uchodźców w poszukiwaniu bezpieczeństwa. (...) Poinformowałam papieża, że z wyziębienia, głodu i braku podstawowej pomocy zmarły już co najmniej 4 osoby (...) - brzmi część wpisu na Facebooku.