Niebawem będzie miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie dla wszystkich katolików. Od wyboru Karola Wojtyły na papieża minęły już 43 lata. To był historyczny moment, który na zawsze zapisze się w pamięci Polaków oraz na kartach historii.

Dzień 16 października 1978 przez wiele osób uważany jest za najważniejszy dzień w życiu, a na pewno najbardziej emocjonalny. Kiedy na Placu Świętego Piotra w Watykanie odczytano nazwisko Polaka, nowego papieża niemal wszyscy Polacy nie mogli w to uwierzyć. Była to wielka radość, która trwała przez kolejne lata pontyfikatu.

Kardynał Karol Wojtyła, który przybrał przydomek Jan Paweł II został papieżem w wieku 58 lat, a swój pontyfikat sprawował ponad ćwierć wieku, bo dokładnie 27 lat. Przez ten czas Jan Paweł II udał się do aż 130 krajów, gdzie głosił przesłanie pod hasłem “Nie lękajcie się”. Był uwielbiany przez ludzi na całym świecie. Nic więc dziwnego, że kiedy ogłoszono informację o jego śmierci 2 kwietnia 2005 roku, ciężko było w to uwierzyć.

Minęły już 43 lata!

Od kiedy papieżem został Polak, minęły już 43 lata, a od samego odejścia Karola Wojtyły 16 lat. Co roku na cześć uwielbianego papieża organizowany jest Dzień Papieski, który wypada dokładnie tego samego dnia, kiedy Jan Paweł II został wybrany, czyli 16 października.

W tym roku dla uczczenia duchownego odbędzie się koncert, na którym zagrają same największe gwiazdy, jak Katarzyna Cerekwicka, chór Tylko Ty czy Eleni.JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIEPL”: WIELKA STRATA DLA MILIONÓW POLAKÓW. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS LEGENDARNEGO AKTORA. WYBITNĄ POSTAĆ POLSKIEJ KULTURY OPŁAKUJĄ JEGO WIELBICIELE. MIAŁ 90 LAT