Od pogrzebu księżnej Diany minęły już 24 lata. Mimo tak wielu lat, w pamięci Brytyjczyków pozostanie na zawsze. Jak wyglądała ostatnia droga księżnej Diany?

Brytyjska rodzina królewska od lat pozostaje w centrum zainteresowania zarówno mediów, jak i społeczeństwa na całym świecie. Dzieje się tak poprzez różne kontrowersyjne wydarzenia, które mają miejsce raz po raz oraz przez łamanie królewskich zasad.

Kiedy w mediach pojawiła się nagła i niespodziewana informacja o śmierci księżnej Diany w roku 1997, cały świat zaniemówił. Niemalże nikt nie mógł uwierzyć w to, co podawano w telewizji. Pogrzeb “Królowej Ludzkich Serc” odbył się kilka dni później po tragicznym wydarzeniu, a na samej ceremonii zjawiło się tysiące Brytyjczyków.

Nigdy nie zapomną tego dnia

Uroczystości pogrzebowe były transmitowane w telewizji, a cała ceremonia wyglądała naprawdę wzruszająco. Dzień ten na stałe zapisał się w pamięci synów księżnej, Williama oraz Harry’ego którzy czuli się źle będąc obserwowanymi przez tyle osób w tak ciężkiej dla nich sytuacji.

- Moja mama dopiero co zmarła, a ja musiałem iść za jej trumną, otoczony tysiącami patrzących na mnie ludzi, a kolejne miliony oglądały to w telewizji. Moim zdaniem żadne dziecko nie powinno być poproszone o zrobienie czegoś takiego, bez względu na okoliczności. Sądzę, że taka sytuacja dzisiaj już by się nie powtórzyła. - mówił książę Harry

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIEPL”: WIELKA STRATA DLA MILIONÓW POLAKÓW. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS LEGENDARNEGO AKTORA. WYBITNĄ POSTAĆ POLSKIEJ KULTURY OPŁAKUJĄ JEGO WIELBICIELE. MIAŁ 90 LAT