Jeden z najbardziej znanych polskich polityków, Leszek Miller, postanowił ostatnio nieco przybliżyć rodakom szczegóły ze swojego życia. Książka "Miller. Twardy romatyk", która niedawno ukazała się w sklepach, opisuje detale z życia polityka, o których z pewnością nie miało pojęcia wielu jego sympatyków.

Wśród historii przytaczanych przez Millera w autobiografii znalazły się również szczegóły jego relacji z ojcem. Te opisy zszokowały, ale i wzruszyły Polaków... Co spotkało Millera w dzieciństwie?

Kim był dla polityka jego ojciec? Poruszające szczegóły

Miller, urodzony zaraz po II wojnie światowej - w 1946 roku - chociaż nie przekonał się na własnej skórze o okrucieństwach wojny, to przeżył swój własny, rodzinny dramat. Jego ojciec, Florian Miller, z zawodu krawiec, naprawdę mocno zawiódł przyszłego polityka...

Zaledwie kilka miesięcy po tym jak mały Leszek przyszedł na świat, jego ojciec postanowił na dobre zniknąć z życia jego i jego matki. Rozpłynął się w powietrzu, a przyszły polityk początkowo nie miał pojęcia, co stało się z jego tatą. Dopiero ból i smutek matki uświadomił mu, jak okropną rzecz wyrządził ojciec jego rodzinie.

Młodym Leszkiem targała bezbrzeżna wściekłość w stosunku do ojca - miał mu za złe, że tak skrzywdził jego matkę, której ból jeszcze przez lata spędzał przyszłemu politykowi sen z powiek. To właśnie za to nienawidził swojego ojca - za to, jakie cierpienia sprowadził on na jego mamę.

"Ojciec był dla mnie kimś abstrakcyjnym, zmarł, gdy miałem 11 lat, chociaż dla mnie nie żył od zawsze. Ojca uważałem za tchórza, nienawidziłem go" - wyznał polityk.

Miller nigdy nie szukał ojca, nie próbował nawiązać z nim żadnego kontaktu - bał się, że wyrządzi tym jeszcze większą krzywdę swojej mamie, która wystarczająco już wycierpiała. Wspomina czasy młodości - kiedy oglądał rodzinne albumy i ślubne zdjęcia rodziców, jego ojciec z każdego z nich był starannie wycięty nożyczkami. Prawdziwie zniknął z życia jego i jego matki.

Ból i gorzkie emocje w stosunku do ojca nie opuszczają Millera do teraz - polityk nigdy nie wybaczy mu wszystkich krzywd, jakie sprowadził na swoją rodzinę.

Zobacz także: Zaskakujące szczegóły życia prywatnego uwielbianej aktorki. Katarzyna Łaniewska przeżyła prawdziwą telenowelę. O co chodzi

Może cię zainteresować: Andrzej Piaseczny mówi o wolności wyboru. "Nie mam żadnego problemu z różnego rodzaju gratyfikacjami dla takich osób"

Pisaliśmy również o: Sylwia Dekiert komentuje w TVP mecze na Euro 2020. Dziennikarka nie może przespać żadnej nocy. Mocne wyznanie