Warszawski ratusz zdecydował się ostatnio na ogromny krok w stronę ekologii. Powstają plany przekształcenia Alei Jerozolimskich - niezbyt wygodnej dla mieszkańców sześciopasmówki - w teren nieco bardziej przyjazny codziennemu życiu. Władze chcą przeznaczyć po jednym pasie ruchu w każdą stronę dla komunikacji miejskiej, powstać mają również szersze chodniki dla pieszych oraz więcej terenów zielonych.

Chociaż są to jeszcze plany odległe, mające szansę wejść w życie dopiero za dekadę, to już teraz pojawiają się niezadowolone głosy części mieszkańców. Należy do nich również... Anna Kalczyńska. Co nie spodobało się dziennikarce?

Naczelna przeciwniczka ekologicznych zmian

Pomysł przekształcenia Alei Jerozolimskich nie spodobał się dziennikarce Annie Kalczyńskiej, która wyraziła swoje niezadowolenie za pośrednictwem Twittera. Zapytała wszystkich, gdzie po takich zmianach podziać się mają ci, którzy w godzinach szczytu próbują przebić się przez zakorkowane miasto. Otrzymała ona bardzo prostą odpowiedź: komunikację miejską.

"Pozbycie się samochodów z miasta to trend godny pochwały. Ale nikt nie konsultuje chyba rodzin wielodzietnych, które pokonują tygodniowo dziesiątki kilometrów na zajęcia pozalekcyjne, sportowe, rehabilitacyjne itp., starając się zdążyć... ograniczenie ruchu samochodowego w ścisłym centrum to może piękna idea, taka światowa, tylko w świecie istnieje świetnie zorganizowana komunikacja, przede wszystkim sieć metra, której w Warszawie po prostu jeszcze nie ma!" - przekonuje dziennikarka.

Kalczyńska usprawiedliwia się faktem, iż jako głowa wielodzietnej rodziny, mieszkającej na Rembertowie, nie jest w stanie załatwiać codziennych spraw bez samochodu. Nawet fala krytyki nie zachęca jej do zmiany swojego stanowiska.

Czy Kalczyńska podejdzie kiedyś do tematu komunikacji miejskiej tak entuzjastycznie jak np. Małgorzata Rozenek?

Zobacz także: Ile zarabiają znani z reality show influencerzy? Za jeden post na Instagramie otrzymują krocie. Ta kwota zwala z nóg

Może cię zainteresować: Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson potajemnie poślubia narzeczoną Carrie Symonds. Wszystko było obstawione

Pisaliśmy również o: Wieczór panieński księżnej Kate wyglądał wybitnie luksusowo. Jak żona Williama spędziła ostatnie momenty bycia panną? Zaskakujące szczegóły