Według gazet Boris Johnson poślubił Carrie Symonds w katedrze Westminster podczas ceremonii zaplanowanej w ścisłej tajemnicy. Para złożyła przysięgi przed małą grupą bliskich przyjaciół i rodziny w sobotę, donosi Mail on Sunday i gazeta Sun.

Tajna ceremonia

Ceremonia była planowana na sześć miesięcy wstecz, a według The Sun w jej przygotowaniach brała udział garstka urzędników kościelnych. Mówi się, że 30 zaproszonych gości, maksymalna liczba przy obecnych ograniczeniach blokady, została poinformowana dopiero w ostatniej chwili. Dzieje się to zaledwie kilka dni po doniesieniach, że premier i Symonds wysłali rodzinie i przyjaciołom kartki z informacją o zachowaniu daty na wydarzenie 30 lipca 2022 r.

Gazeta podała również, że wkrótce po godzinie 13.30 pracownicy katedry kazali odwiedzającym ewakuować się, gdy budynek był zamykany. Limuzyna wioząca Symonds, lat 33, zajechała na plac przed głównymi zachodnimi drzwiami. Uważa się, że syn pary, Wilfred, był obecny na zaślubinach wraz z dwoma oficjalnymi świadkami.

Ceremonia została podobno przeprowadzona przez księdza Daniela Humphreysa, który ochrzcił Wilfreda w zeszłym roku. Jeden ze świadków powiedział gazecie: „Było zamknięte przez około pół godziny, a potem wszyscy wyszli. Niezbyt często organizujemy tu śluby, a kiedy wychodzili, wszyscy byli zapakowani w samochód ”. Symonds jest byłym doradcą prasowym Partii Konserwatywnej i zaplanował relację z tej partii podczas wyborów parlamentarnych w 2015 roku.

Małżeństwo z Symondsem jest trzecim małżeństwem Johnsona. Po raz pierwszy ożenił się w wieku 23 lat z Allegrą Mostyn-Owen w 1987 roku. Ślub został unieważniony w 1993 roku w następstwie twierdzeń, że miał romans z prawniczką i przyjaciółką z dzieciństwa, Mariną Wheeler, którą poślubił w 1993 roku. Para ma czworo dzieci. Rozstali się w 2018 i rozwiedli się w 2020.

O tym się mówi: Emerytura naliczana bez podatku? W czerwcu dowiemy się kto ile zyska

Zerknij: Małgorzata Rozenek-Majdan przeszła inwazyjną przemianę? Spekulacjom nie ma końca