Jak podaje magazyn "Viva", "Matki, żony i kochanki" to serial, który otworzył czterem aktorkom odgrywającym główne role drzwi do kariery w show-biznesie. Jak kobiety wykorzystały tę szansę i czym się dzisiaj zajmują?

Elżbieta Zającówna nie marzyła wcale o aktorstwie. Chciała zostać sportsmanką, jednak podczas egzaminów na Akademię Wychowania Fizycznego dowiedziała się, że cierpi na rzadką chorobę krzepliwości krwi, co uniemożliwiało jej dalszy rozwój w tym kierunku. Postanowiła więc zdawać do szkoły teatralnej, co której dostała się za pierwszym razem i już podczas studiów została zaangażowana do kilku kultowych produkcji - "Vabanku" czy "Seksmisji".

Później jednak zrezygnowała z kariery aktorskiej na rzecz ułożenia sobie życia rodzinnego. Wraz z mężem niedługo będą obchodzić trzydziestą rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Gratulujemy!

Anna Romantowska chciała natomiast zostać aktorką od dziecka. Ukończyła szkołę teatralną, grała w teatrach i wielu produkacjach filmowych. Nadal zajmuje się sztuką i mimo upływu lat stara się co jakiś czas pokazywać na szklanym ekranie. Niedawno wystąpiła u boku Agaty Kuleszy w "Pułapce".

Małgorzata Potocka słynęła nie tylko z ról aktorskich, ale również z romansu z Grzegorzem Ciechowskim. Skończyła filmówkę w Łodzi, wychowała dwie córki i niedawno znów została babcią. Aktorka kilka lat temu zmagała się z depresją, jednak powróciła do normalnego funkcjonowania i dziś na nowo cieszy się życiem.

Gabriela Kownacka zapamiętana została nie tylko z roli w "Matkach, żonach i kochankach", ale również z "Rodziny zastępczej". Była ceniona za talent, urodę oraz dobroć. Niestety dobrą passę aktorki przerwała diagnoza o nowotworze piersi. Kownacka zmarła kilka lat później.

To również może Cię zanteresować: Agnieszka Fitkau-Perepeczko Niedługo Skończy 80 Lat. Jak Wygląda? To Zaskoczenie

Zobacz także: Emerytura Nalicza Bez Podatku? W Czerwcu Dowiemy Się, Kto Ile Zyskał