Dobre wiadomości dla uprawnionych do emerytury. Premier Mateusz Morawiecki (53 l.) stwierdził, że już w czerwcu będzie można poznać projekt ustawy zwiększającą kwotę wolną od podatku.

Co nas czeka w obliczu rządowych decyzji finansowych?

Już w nadchodzącym miesiącu będzie nam dane poznać szczegóły zawartego w Nowym Polskim Ładzie zwolnienia świadczeń emerytalnych z podatku od 2022 r. Będzie to dobra zachęta do pomyślnego dla rządu głosowania podczas ewentualnych wyborów.

Według obliczeń, emerytura wynosząca 1500 zł miałaby zwiększyć się o 120 zł. Czy to dobra wiadomość dla seniorów? Premier Mateusz Morawiecki (53 l.) oznajmił, iż w czerwcu projekt ustawy podwyższającej kwotę wolną od podatku będzie już gotowy.

Jednym z najważniejszych elementów Nowego Polskiego Ładu, ma być zlikwidowanie od 2022 r. opodatkowania świadczeń emerytalnych do 2500 zł brutto (2088 zł na rękę). Nie wiemy jeszcze, w jaki sposób rząd zamierza tego dokonać. – Szczegóły rozwiązań, w tym również emerytury bez podatku, zostaną zaprezentowane w projekcie ustawy, która zostanie poddana szerokim konsultacjom publicznym – mówi się w resorcie finansów.

źródło: Super Express

Co o tym sądzicie? Skąd rząd zamierza wziąć środki na te wszystkie punkty Nowego Porządku Świata, jaki forsuje w naszym kraju?

O tym się mówi: Małgorzata Rozenek-Majdan przeszła inwazyjną przemianę? Spekulacjom nie ma końca

Zerknij tutaj: Katarzyna Kolenda-Zaleska zdradziła swój największy sekret. Fani nie mogą uwierzyć w to, co znajduje się w jej domu. O co chodzi