Jak przypomina portal "Jastrząb Post", Małgorzata i Radosław Majdanowie przywitali na świecie w czerwcu ubiegłego roku swoje pierwsze wspólne dziecko - syna Henryka. Chłopczy przyszedł na świat dzięki metodzie in vitro. Rodzice małego Henia zdecydowali się go nie ochrzcić, a powody swojej decyzji przedstawili w wywiadzie udzielonym magazynowi "Viva!".

Mocne słowa Małgorzaty i Radosława Majdanów

Mały Henio już niebawem będzie świętował swoje pierwsze urodziny. Jego rodzice już od dłuższego czasu musieli mierzyć się z pytaniami dotyczącymi chrztu chłopca. Postanowili raz na zawsze uciąć ten temat ogłaszając, że nie ochrzczą Henia i wyjaśniając, co ich do tego skłoniło.

Małgorzata i Radosław Majdanowie nie ukrywają, że nie zdecydowali się ochrzcić synka. Małgosia Rozenek-Majdan przyznała, że w ostatnim czasie znacznie oddaliła się od kościoła. Głównym powodem, dla którego tak się stało jest fakt, że kościół nie akceptuje metody in vitro, która pozwoliła jej trzykrotnie zostać mamą.

Nie był to jednak powód jedyny. "Trudno mi zabiegać o uczestnictwo w organizacji, która głosi też inne nieakceptowalne dla nas rzeczy" - stwierdziła Rozenek w romowie z dziennikarzami "Vivy!".

Tę decyzję w pełni popiera Radosław Majdan. Podkreślił, że chciałby, aby była to świadoma decyzja ich synka - decyzja, którą Henryk podejmie, jak będzie starszy. Były piłkarz stwierdził, że ich syn mógłby mieć kiedyś do nich pretensje o to, że dokonali wyboru za niego.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: "Ślub od pierwszego wejrzenia". Karol wyjawił prawdę o jego związku z Igą. Nikt nie przypuszczał, co to była dla nich za trauma

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zdjęcie opublikowane przez Sławomira wywołało w sieci poruszenie. Zelektryzowało nie tylko jego fanów. O co chodzi

O tym się mówi: Pensja bez podatku dla seniorów jednak z ograniczeniami? Minister finansów zdradza szczegóły Polskiego Ładu w tym zakresie