Nie ma wątpliwości, że Lech Wałęsa to jedna z największych ikon w historii naszego kraju. Były prezydent, pierwszy przewodniczący Solidarności, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, a ponadto znakomity mówca - właśnie tak Wałęsa już na zawsze zapisał się w świadomości Polaków.

Co jednak martwi wszystkich jego zwolenników i fanów - emerytura byłego przywódcy jest ponoć niezwykle niska, o czym on sam niejednokrotnie mówił. W związku z tym polityk, pomimo przejścia w stan spoczynku, zmuszony był powrócić do pracy. Czym się teraz zajmuje?

Wałęsa rozwija karierę mówcy i... skrada serca licealistów

Jakiś czas temu na jednym z portali do publikowania ofert pracy pojawił się nietypowy kandydat. Był to sam Lech Wałęsa, który jakiś czas temu postanowił dorobić sobie do skromnej emerytury. Zaoferował on swoje usługi: "Doświadczony przywódca, świetny mówca, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, prezydent RP 1990 – 1995, współzałożyciel i pierwszy przewodniczący NSZZ Solidarność, poprowadzi spotkania i szkolenia z leadership, przyjmie zaproszenia na spotkania motywacyjne w firmach, ale też w rodzinach". Za poprowadzenie takiego spotkania czy szkolenia Wałęsa zażyczy sobie natomiast... 20 tysięcy złotych.

Jak przyznaje jeden z najbliższych współpracowników byłego prezydenta, Marek Kaczmar... "szału nie ma". Chociaż do Wałęsy co jakiś czas odzywają się chętni, to nie ma ich tak dużo jak przed pandemią, kiedy to polityk mógł dawać pokazy swoich umiejętności mówcy również poza granicami Polski.

Chociaż Wałęsa otwarcie mówi, że chce dorobić sobie do niskiej emerytury, to zdarza mu się także udzielać szkoleń zupełnie za darmo. Tak stało się w jednym z liceów w Siemianowicach Śląskich, które to swoją obecnością zaszczycił ostatnio były prezydent. Chociaż ze spotkania nie otrzymał ani grosza, to dyrekcja zaszczyciła go w imieniu uczniów gorącymi podziękowaniami. Te zrobiły na polityku na tyle duże wrażenie, że postanowił je udostępnić na swoim własnym facebookowym profilu.

"W imieniu Dyrekcji, wszystkich Uczniów i Nauczycieli II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki w Siemianowicach Śląskich, chcielibyśmy bardzo podziękować Panu za poświęcony nam czas i przekazaną wiedzę. Było nam niezmiernie miło móc porozmawiać z Panem i dowiedzieć się tak wielu rzeczy, które nas interesowały. Wspólna rozmowa na długo zapadnie nam w pamięć i z pewnością zdobyta wiedza zostanie przez nas wykorzystana w przyszłości" - dziękowali Wałęsie przedstawiciele szkoły.

Trzeba przyznać, że pomimo swojego wieku Wałęsa nadal potrafi porywać tłumy!

Zobacz także: Ten moment w życiu był niezwykle trudny dla Izabeli Małysz. Jak żona uwielbianego skoczka poradziła sobie z wielką stratą

Może cię zainteresować: W kolejce przede mną stała starsza pani. Kobieta ze smutkiem patrzyła na produkty i myślała z czego musi zrezygnować

Pisaliśmy również o: Parafianie są oburzeni żądaniami księdza po pierwszej komunii świętej. Wpłynęły skargi do kurii. Co się stało