Seriale paradokumentalne to dla wielu Polaków kontrowersyjny temat - niektórzy odnoszą siędo nich z pogardą, twierdząc, iż ogłupiają one społeczeństwo. Inni natomiast po ciężkim dniu w pracy bardzo chętnie zasiadają przed telewizorami i śledzą losy ekranowych postaci.

Podczas dyskusji o tego typu produkcjach często pojawia się kwestia... zarobków. Polacy nieraz zastanawiają się, jak duże pieniądze zachęcają ludzi do wystąpienia w podobnych serialach. Ostatnio wszystko stało się jasne!

Jakiej kwoty możemy się spodziewać za poszczególne role?

Chociaż seriale paradokumentalne cieszą się niezwykłą popularnością wśród polskich widzów, to nie ma określonej stawki, jaką można by było zachęcić potencjalnych aktorów do pojawienia się na planie. Płaca ustalana jest bowiem indywidualnie - wszystko zależy od postaci i typu roli, jaką mają odegrać aktorzy. Niektóre z nich są na tyle wymagające, że chętni do wystąpienia w serialu mogą spodziewać się naprawdę pokaźnych sum!

Serwisowi money.pl udało się dotrzeć do cennika, według którego nagradzani są aktorzy występujący w "Ukrytej prawdzie" i podobnych serialach. Niektóre ze stawek robią wrażenie!

Przy produkcji najnowszego odcinka do wyboru było kilka ról - jedne bardziej, inne mniej wymagające.

Odtwórcy "najłatwiejszych" do odegrania postaci, takie jak: "Aleksander, 23-25 l., informatyk, "typ misia"", czy "Maria 63-68 lat, elegancka starsza pani, niedawno przeszła na emeryturę i chce cieszyć się życiem" za jeden dzień zdjęciowy spodziewać się mogą wynagrodzenia w wysokości około 300 złotych.

"46-letni Krzysztof, ginekolog" okazał się natomiast nieco bardziej wymagający - za odegranie jego postaci spodziewać się można około 1000 złotych za trzy dni pracy.

fot. screen Ukryta Prawda
fot. screen Ukryta Prawda

Największą tajemnicą owiane są jednak dwie główne postaci: Janusza i Agaty. W przypadku obydwu z nich w ogłoszeniu widnieje ostrzeżenie o... konieczności odegrania sceny łóżkowej. Aktorzy decydujące się na odegranie tych bohaterów swoją stawkę będą ustalać indywidualnie - spodziewać się więc można naprawdę dobrych sum!

Jak widać, występ w paradokumentalnej produkcji to dla wielu Polaków naprawdę dobry biznes.

Zobacz także: Powstaje nowy film o księżnej Dianie. Czy okaże się kolejnym hitem? Jedna rzecz nie zachwyciła widzów

Może cię zainteresować: Małgorzata Rozenek-Majdan zdradziła o co najczęściej kłóci się z mężem. To nieprawdopodobne, co denerwuje Radosława

Pisaliśmy również o: Dwie utalentowane stylistki przywracają radość kobietom. Ich praca gwarantuje niesamowita przemianę