Artystka postanowiła wypowiedzieć się na temat kwestii niskich emerytur większości artystów w Polsce. Małgorzata Potocka nie ukrywa, że system, który obecnie działa i jej zdaniem skazuje wiele osób powiązanych zawodowo ze sztuką na głodowe stawki emerytur jest całkowicie nie do przyjęcia.

Właścicielka teatru Sabat jest oburzona taką sytuacją i nie rozumie, jak może to funkcjonować w ten sposób. Kwestia niskich emerytur artystów wróciła na tapet w ostatnim czasie przy okazji waloryzacji świadczeń emerytalnych i rentowych. Wówczas zaczęło się głośno mówić m.in. o emeryturze Maryli Rodowicz, która wynosi 1670 złotych miesięcznie.

W dyskusję weszła prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska, która wyjaśniła, że niskie emerytury gwiazd to efektem „lekceważącego podejścia do opłacania składek w przeszłości”.

Małgorzata Potocka ostro o niskich emeryturach polskich artystów!

Poproszona o komentarz przez serwis Plotek Małgorzata Potocka wyznała, że jest oburzona sposobem, w jaki państwo ma traktować artystów w sprawie emerytur. Sama przyznała, że ma bardzo niskie świadczenie, a jej zdaniem winny temu jest system, który ma skazywać artystów na emeryturze na biedę.

Wyznała, że sama ma 1200 złotych emerytury, a winą za to można obciążyć system zatrudniania artystów, którzy w większości życia pracują na tzw. śmieciówkach – umowach o dzieło lub zleceniach. Przypomniała przypadek zmarłej Hanki Bielickiej, której premier musiał podwyższyć emeryturę do 1200 złotych, aby mogła przeżyć.

Sama Potocka ponad 20 lat przepracowała poza Polską, jeżdżąc z Teatrem Sabat, co w ogóle nie zostało jej wliczone do okresu składkowego.

„Systemowo powinno się to zmienić. Bycie artystą to praca sezonowa. Albo ktoś ma swoje pięć minut i zarabia, albo po prostu wegetuje. Mnóstwo artystów teraz, w pandemii, wegetuje. Płaci się składki, które trzeba” – wyjaśniła w rozmowie z Plotkiem.

Małgorzata Potocka/Youtube
Małgorzata Potocka/Youtube
Małgorzata Potocka/Youtube

Jak informował portal "Życie PL": PORUSZAJĄCE WYNIKI BADAŃ INSPEKTORÓW SANITARNYCH! OGROMNA WIĘKSZOŚĆ BADANYCH PRÓBEK DO TESTÓW JEST BRYTYJSKĄ MUTACJĄ. CORAZ WIĘCEJ ZAKAŻONYCH

Przypomnij sobie: ANIA Z „ROLNIK SZUKA ŻONY” OCENIŁA UDZIAŁ W PROGRAMIE. BYŁA PARTNERKA JAKUBA WYJAWIŁA, CO STAŁO SIĘ Z JEJ ŻYCIEM PO EMISJI. NIE TEGO SIĘ SPODZIEWAŁA

Portal "Życie PL" pisał również: PRAWDA NA TEMAT ZAROBKÓW W RESTAURACJACH MAGDY GESSLER WYSZŁA NA JAW. SZCZEGÓŁY POSTANOWIŁ WYJAWIĆ KUCHARZ, KTÓRY PRACOWAŁ DLA KRÓLOWEJ GASTRONOMII

Pisaliśmy również o: NADUŻYCIE W JEDNYM Z KOŚCIOŁÓW. NA MSZY BYŁO AŻ 130 OSÓB WIĘCEJ NIŻ PRZEWIDUJĄ OBOSTRZENIA. OŚWIADCZENIE PARAFII WYWOŁAŁO OBURZENIE. O CZYM MOWA