Katarzyna Dowbor wraz z ekipą programu "Nasz nowy dom" odmieniła życia mnóstwa polskich rodzin. Niestety, brak warunków do godnego życia to często coś, z czym Polacy zostają zupełnie sami, pozbawieni pomocy od władz. To właśnie program "Nasz nowy dom" daje im szansę na nowy, lepszy start w życiu.

Chociaż ekipa programu z pewnością chciałaby wyremontować jak najwięcej domów i dać szansę jak największej liczbie rodzin, to niestety nie zawsze jest to możliwe. Co stoi na przeszkodzie we wzięciu udziału w programie?

Dowbor wyjaśnia, kto nie może liczyć na pomoc z jej strony

Niestety, pomimo dziesiątek szczęśliwych rodzin, jakie widzimy na planie programu, poza zasięgiem kamer zostało mnóstwo innych - tych, którym "Nasz nowy dom" odmówił pomocy. Dlaczego tak się stało? Prowadząca programu postanowiła wszystko wyjaśnić.

Jak mówi Katarzyna Dowbor, największym problemem, jeśli chodzi o udział w programie, jest zawsze... kwestia własności. Prowadząca często spotyka się z ludźmi, którzy mówią, że dom jest ich, bo "dostali go od babci" - nie posiadają jednak żadnych dokumentów na potwierdzenie takiego stanu rzeczy, a to niestety uniemożliwia ekipie programu jakiekolwiek działanie.

"Dopóki ten dom jest ruiną, nikt się nim nie interesuje. W momencie, kiedy go wyremontujemy, nagle może się okazać, że ta cudowna i wspaniała rodzina zostanie z niego wyrzucona, bo nie jest właścicielem" - wyjaśnia Dowbor.

Przed zgłoszeniem się do programu należy więc dokładnie upewnić się, że dysponujemy całą potrzebną dokumentacją dotyczącą domu. Formalności są bowiem w tym przypadku sprawą kluczową - nawet jeśli lokum jest w opłakanym stanie, ekipa nie będzie w stanie wyremontować go bez odpowiednich dokumentów.

Czy to właśnie tak błaha sprawa przekreśliła szansę wielu rodzin na godne życie?

Zobacz także: Istne oblężenie na stokach. Do wyciągów ustawiają się ogromne kolejki, turyści nie przestrzegają zasad sanitarnych

Może cię zainteresować: Donald Tusk skomentował zachowanie Andrzeja Dudy. Co sądzi o wyjeździe prezydenta na narty

Pisaliśmy również o: Małgorzata Rozenek oraz Radosław Majdan zachwycają wyglądem nawet będąc na zwykłych zakupach. Internauci podziwiają parę za nienaganny wygląd