Zatrważające informacje o sytuacji panującej w kraju. Na stokach panuje istne oblężenie! Do wyciągów ustawiają się ogromne kolejki, a turyści nie przestrzegają żadnych zasad sanitarnych! Czy to oznacza, że stoki ponownie zostaną zamknięte?

Jak wiadomo, branża turystyczna w górach w tym sezonie przechodzi ogromne załamanie. Ze względu na panujące do niedawna obostrzenia właściciele hoteli, stoków, restauracji czy wypożyczalni sprzętu nie mogli przyjmować jakichkolwiek turystów - zimowe życie w górach wręcz zamarło.

Jakiś czas temu, kiedy rządzący postanowili zluzować owe obostrzenia, a hotele i stoki zostały otwarte, społeczeństwo szturmem rzuciło się i obiekty turystyczne zostały wręcz oblężone - nic dziwnego, każdy próbuje choć przez chwilę odetchnąć i wybrać się na urlop, póki jest taka możliwość.

Stoki są przeludnione!

Kumulacja tysięcy turystów w jednym czasie sprawiła jednak, że wszelkie stoki zostały oblężone! Do wyciągów ustawiają się takie kolejki, że trzeba stać godzinami w tłumie, aby zjechać zaledwie kilka razy! To wręcz niewiarygodne.

Niestety, okazuje się, że często przyczyną takiego stanu rzeczy nie jest niechęć przestrzegania przepisów, lecz brak takiej możliwości. Jak wynika z relacji turystów, barierki porozstawiane są w bardzo małej odległości, zatem nie ma możliwości zachować dystansu 2 metrów od innej osoby.

Stok/ sądeczczanin.info