Jak wynika z informacji podanych przez portal "Super Express" wynika, że grająca od lat Barbarę Mostowiak Teresa Lipowska należy do tych artystów, których emerytura jest nieco wyższa. Już niebawem jej świadczenie, podobnie jak świadczenia wszystkich seniorów, będzie wyższe - wszystko dzięki rekordowej waloryzacji, której wskaźnik wyniósł 4,24 proc. Jednocześnie zaznaczyć należy, że nie będa to szczególnie wysokie kwoty w skali miesiąca, ale ważne, że rosną. Ile emerytury otrzymuje Teresa Lipowska?

Emerytury polskich artystów

Polscy artyści zdecydowanie nie mogą się pochwalić szczególnie wysokimi emeryturami wypłacanymi z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wszystko przez fakt, że nie pracują przez wiele lat na etacie, ale na podstawie różnego rodzaju umów cywilnoprawnych. Wiele osób uważa jednak, że honoraria otrzymywane przez gwiazdy powinny wystarczyć, żeby odłożyły coś na jesień życia.

Teresa Lipowska/ YouTube @Jastrząb Post
Teresa Lipowska/ YouTube @Jastrząb Post
Teresa Lipowska/ YouTube @Jastrząb Post

Teresa Lipowska może pochwalić się wyoką emeryturą, jak na polską artystkę. W mediach odtwórczyni roli Barbary Mostowiak przyznała, że otrzymuje świadczenie w wysokości 2 tysięcy złotych na rękę. Oczywiście trudno tę kwotę uznać za wysoką, ale biorąc pod uwagę fakt, ze najniższa emerytura będzie od marca wynosić 1250,88 zł.

Już od marca świadczenia gwiazd, jak i wszystkich seniorów w naszym kraju będą wyższe. Na tegorocznej rekordowej waloryzacji skorzystają zarówno emeryci z najniższymi świadczeniami, jak i ci otrzymujące wyższe świadczenia. W przypadku Teresy Lipowskiej, emertura wzorśnie o 90 zł.

Teresa Lipowska ma świadczenie wyższe niż to, jakie otrzymuje m.in. Alicja Majewska, która przyznała, że od ZUS otrzymuje co miesiąc nieco ponad 1000 zł emerytury.

Zaskoczyła was emerytura Teresy Lipowskiej?

To też może cię zainteresować: Piotr Gąsowski przeżywa trudne chwile. Zatrzymano go na lotnisku. Co się stało

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: To już 12 lat odkąd znanej sportsmenki nie ma z nami. Kamila Skolimowska na zawsze pozostanie w pamięci bliskich oraz kibiców

O tym się mówi: Uczniowie najmłodszych klas szkół wrócą na naukę zdalną? Wiceminister edukacji zabrał głos w sprawie. Rozważane są wszystkie możliwości