Jak wynika z informacji przekaznych przez portal "W Polityce", wiceminister edukacji, Dariusz Piontkowski wyraził nadzieję, że uczniowie klasy 1-3 nie będą musieli wracać do nauczania zdalnego. Podkreślił, że do tej pory nie ma żadnych danych, które wskazywałyby, że ich powrót do szkół 18 stycznia przyczynił się do wzrostu liczby zakażeń. Zaznacza jednak, że jest kilka możliwych wariantów.

Różne warianty

Wiceszef resortu edukacji, Dariusz Piontkowski był w czwartek 18 lutego gościem w "RMF FM", gdzie został zapytany o to, czy rozważany jest powrót do nauczania zdalnego uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Zadano je w kontekście faktu, że w ponad 400 placówkach na terenie kraju nauczanie odbywa się w innym trybie niż stacjonarny.

Dariusz Piontkowski/ YouTube @MEN
Dariusz Piontkowski/ YouTube @MEN
Dariusz Piontkowski/ YouTube @MEN

Piontkowski przypomniał, że minister edukacji Przemysław Czarnek wielokrotnie w swoich wypowiedziach informował, że jest kilka możliwych scenariuszy, których wprowadzenie uzależnione jest od tego, jak będzie rozwijała się epidemia koronawirusa. Zapewnił również, że MEN chciałby, żeby dzieci i młodzież z wszystkich roczników jak najszybciej wróciły do nauczania w formie tradycyjnej. Karty jednak rozdaje epidemia.

Piontkowski wyraził nadzieję, że w dalszym ciągu możliwe będzie utrzymanie edukacji stacjonarnej w najmłodszych klasach szkoły podstawowej. Jeśli dojdzie do znacznego wzrostu liczby zakażeń ostateczna decyzja o zamknięciu szkół będzie należała do premiera Morawieckiego i Rady Medycznej, działającej przy szefie rządu.

Dodał również, że dane MEN nie wskazują, że otwarcie edukacji w najmłodszych klasach wpłynęło na wzrost zakażeń. Zaznaczył, że nauczanie zdalne lub hybrydowe zostało wprowadzone jest w najwyżej 2 proc. placówek szkolnych i przedszkolnych. Całej rozmowy z wiceministrem posłuchacie poniżej.

Myślicie, że możliwy jest w najbliższym czasie powrót uczniów starszych klas do nauczania zdalnego?

To też może cię zainteresować: Rząd planuje reformę zachęcającą młodych do zakładania rodzin. Co to będzie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: „The Voice Kids”. Jedna z gwiazd show podjęła decyzje o zakończeniu współpracy z programem. Ogromne zaskoczenie dla jego fanów

O tym się mówi: Mutacja koronawirusa z RPA coraz bardziej niepokoi naukowców. Czy dotarła już do naszego kraju? Służby sanitarne badają sprawę