Dzień po tym episkopat wycofał się z wcześniejszych deklaracji. Wierni są zaskoczeni, nie spodziewali się tak szybkiego rozwoju sytuacji.

W sieci pojawił się oficjalny komunikat Kościoła w Polsce. Wszystkie plany na najbliższą niedzielę zostały odwołane w związku z wprowadzonymi obostrzeniami. Nikt się tego nie spodziewał.

Zaplanowane na najbliższą niedzielę liczenie wiernych nie odbędzie się

screen Google

Codziennie liczba osób zakażonych w kraju wzrasta, dlatego też zwierzchnicy Kościoła Katolickiego w Polsce, którzy w czwartek poinformowali o tym, że 18 października odbędzie się coroczne liczenie wiernych uczestniczących we Mszy Świętej, postanowili odwołać wydarzenie. Jak przekazano w oficjalnym komunikacie, informacje zebrane w świątyniach miały być „źródłem wiedzy i pomóc w rozeznawaniu wyzwań, jakie niesie ze sobą epidemia”.

Kościół zmienił decyzje z dnia na dzień

Z powodu wprowadzenia dodatkowych obostrzeń przez rząd biuro prasowe episkopatu polskiego wydało oficjalny komunikat mówiący o odwołaniu zapowiedzianego liczenia wiernych podczas Mszy Świętych, które miałoby się odbyć w najbliższą niedzielę.

W trosce o zdrowie i życie wiernych, w kontekście ogłoszonych wczoraj wieczorem kolejnych obostrzeń epidemicznych dotyczących również zgromadzeń liturgicznych, planowane na najbliższą niedzielę liczenie wiernych nie odbędzie się – czytamy w oficjalnym komunikacie episkopatu.

Przypomnijmy, że od 17 października w żółtej strefie w uroczystościach religijnych może uczestniczyć 1 osoba na 4m2, a w czerwonej natomiast – 1 osoba na 7m2.

Jak informował portal „Życie.pl”: Nowe obostrzenia w czerwonej strefie. Na Polaków nałożono zakaz konsolacji

Przypomnij sobie: Wzruszające świadectwo duchownego o walce z wirusem. Wierni nie powstrzymują łez

Portal „Życie.pl” pisał również: Główny Inspektorat Sanitarny masowo wycofuje pewien produkt z jednego ze sklepów. Jego spożycie może się skończyć bardzo poważnym zatruciem